Ile medali olimpijskich dla Polski? Eksperci nie mają dobrych wieści

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Kamil Stoch
WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Kamil Stoch
zdjęcie autora artykułu

Analitycy z Gracenote przedstawili aktualizację prognozy medalowej przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi Pekin2022. Polska znalazła się na szarym końcu.

Ile medali zdobędą reprezentanci Polski podczas igrzysk olimpijskich Pekin2022 (impreza odbędzie się w dniach 4-20 lutego)? - to pytanie nurtuje fanów sportów zimowych. Firma analityczna Gracenote niestety nie ma dobrych wieści dla Biało-Czerwonych.

Według najnowszej prognozy ekspertów (z 19 stycznia), Polacy przywiozą z Pekinu... zaledwie jeden medal brązowy. Nie podano, który z naszych zawodników stanie na podium. W takim układzie zajęlibyśmy - razem z Białorusią - dopiero 26. miejsce w tabeli medalowej ZIO 2022.

Zdaniem Gracenote, najwięcej medali na arenach olimpijskich w Chinach wywalczą reprezentanci Norwegii (łącznie 46, w tym aż 21 złotych). Drugie miejsce w tabeli zdobyczy medalowych przypadnie Rosyjskiemu Komitetowi Olimpijskiemu (30, w tym 10 złotych), a trzecie Niemcom (29, 12 złotych).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: polska sportsmenka na egzotycznych wakacjach. "Dlaczego nie"

Przypomnijmy, że w zestawieniu z 22 grudnia Gracenote przewidywało trzy krążki dla polskiej reprezentacji - jeden złoty i dwa brązowe (więcej TUTAJ). Z kolei w październikowej prognozie wróżono Biało-Czerwonym aż pięć medali - jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe (więcej TUTAJ).

Wcześniej kandydatami do medali wg Gracenote byli: Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki (wszyscy indywidualnie), drużyna skoczków oraz Patrycja Maliszewska (short track). Przed czterema laty w Pjongczangu Polska wywalczyła dwa medale (złoto Stocha na dużej skoczni oraz brąz drużyny skoczków narciarskich).

Zobacz: "Widzimy mizerię, a były zapewnienia, że będzie lepiej". Mocny komentarz ws. polskich skoczków

Źródło artykułu: