KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Trójka świetnych liderów gości, jedno dobre ogniwo wśród rozbitych gospodarzy [NOTY]

Mało kto spodziewał się tak wysokiego zwycięstwa Bedmet OK Kolejarza Opole z Unią Tarnów (57:33). W szeregach triumfującej drużyny świetnie spisało się trzech liderów, po stronie gospodarzy wyraźnie można wyróżnić tylko jedno nazwisko.

Stanisław Wrona
Stanisław Wrona
Oskar Polis WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Oskar Polis
Noty dla zawodników Unii Tarnów:

Troy Batchelor 1. Katastrofalny występ byłego stałego uczestnika cyklu Speedway Grand Prix. W pierwszych dwóch startach w ogóle nie nawiązał walki z rywalami, w kolejnym przyjechał drugi, aby w czwartym ponownie minąć linię mety za pozostałymi. W końcówce dwukrotnie zmieniany, co było chyba jedynym słusznym rozwiązaniem. Na uwagę zasługuje fakt, że przed meczem przebywał w Tarnowie wyjątkowo długo, bo od czwartku, jednak nie było widać żadnych pozytywnych efektów przygotowań do meczu z opolanami.

Kenneth Hansen 2+. Wygrał wprawdzie dwa biegi, jednak po raz kolejny w Tarnowie miał wyraźne problemy pod taśmą. Najpierw został wykluczony za jej dotknięcie, później kłopoty ze sprzęgłem spowodowały absencję z powodu przekroczenia limitu dwóch minut, a na końcu sędzia wykluczył go za kolejne ostrzeżenie. Jeśli tylko opanuje sprzęt i nerwy na wodzy, powinien być jednym z liderów w kolejnych spotkaniach na tarnowskim obiekcie.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Smektała o swoich występach: "Szału nie ma"

Oskar Bober 4. Jedyny zawodnik Unii Tarnów z dwucyfrową zdobyczą punktową przy swoim nazwisku. W pierwszym biegu ponownie był szybki, jak w poprzednim spotkaniu z zespołem z Piły. W kolejnych czegoś mu brakowało, ponieważ nie odniósł już żadnego indywidualnego zwycięstwa, jednak z pewnością na tle pozostałych zawodników z tarnowskiej drużyny, prezentował się w sobotnie popołudnie wyraźnie lepiej.

Patryk Rolnicki - zastępstwo zawodnika

Peter Ljung 2+. Bardzo słaby początek kapitana Jaskółek, który w trzech startach na koncie miał zapisany tylko jeden punkt. Później widać było dokonane zmiany, gdyż w kolejnym wyścigu odniósł bardzo wyraźne zwycięstwo. Końcówkę miał już nieco lepszą, lecz Szwed na tarnowskim owalu, który zna doskonale, nie powinien pozwolić sobie na takie "wejście" w zawody.

Jakub Sroka 2+. Potwierdzony do startów w 2. Lidze Żużlowej w barwach Unii dzień wcześniej. Prezentował się całkiem nieźle, zwłaszcza w pierwszym wyścigu, gdy przy próbie ataku na prowadzącego Krawczyka zanotował upadek. Później nie jechał źle, tracąc punkt z Hjerrildem pod koniec wyścigu. Widać, że ma potencjał, który spróbuje jeszcze zapewne pokazać w kolejnych spotkaniach.

Piotr Świercz 1. Na torze pojawił się dwukrotnie. W pierwszym biegu, po wykluczeniu Sroki nie nawiązał walki z parą młodzieżowców gości. W kolejnym, rywalizując już z seniorami, również przyjechał na końcu stawki. W trzeciej odsłonie nie pojawił się już na torze, gdyż zastąpiono go Jakubem Sroką z rezerwy taktycznej.

Noty dla zawodników Bedmet OK Kolejarza Opole:

Karol Baran 4-. Jedyny z opolskich seniorów, który nie przekroczył dwucyfrowej bariery. Do dorobku drużyny dorzucił jednak ważne punkty, biorąc pod uwagę zwłaszcza to, że w składzie zastąpił zgłoszonego wcześniej jednego z potencjalnych liderów, Pontusa Aspgrena. Prezentował się dobrze, w biegach nominowanych nie wystąpił, ponieważ zgłoszono za niego Esbena Hjerrilda.

Oskar Polis 5+. Jeden z trzech wyraźnych liderów Bedmet OK Kolejarza. W całym spotkaniu w sześciu startach "zgubił" zaledwie dwa punkty, przegrywając z Boberem oraz Hansenem, jednak z pewnością nie ma sobie niczego do zarzucenia. Wygrywając cztery wyścigi udowodnił, że potrafi wziąć na siebie ciężar zdobywania ważnych punktów dla opolskiej drużyny.

Adrian Cyfer 5. Drugi z liderów zwycięskiej drużyny gości. Na swoim koncie zapisał trzy indywidualne zwycięstwa, przez cały mecz prezentując się bardzo dobrze. Sprawił sobie doskonały prezent na 27. urodziny, które obchodził dokładnie w dzień rozgrywania pojedynku w Tarnowie.

Jacob Thorssell 5. Szwed po raz kolejny był wyraźnym liderem drużyny gości. Nieco słabszy start zanotował jedynie w powtórce 15. wyścigu, jednak nie miało to najmniejszego znaczenia, a spotkanie i tak zakończył on z dorobkiem 14 płatnych punktów (13+1). Wszystko wskazuje na to, że na jego dobrą postawę mogą działacze z Opola spokojnie mogą liczyć w kolejnych pojedynkach.

Jakub Krawczyk 4. W pierwszych trzech startach zgubił tylko jeden punkt, czując się bardzo dobrze na tarnowskim torze. W ostatnim swoim wyścigu przyjechał na końcu stawki, ale za rywali miał dwóch potencjalnych liderów gospodarzy, czyli Bobera i Hansena. Ogólnie występ w Tarnowie spokojnie może on zaliczyć do udanych.

Esben Hjerrild 3. W sobotę zadebiutował w tegorocznych rozgrywkach ligowych, wcześniej pojawiając się tylko w sparingu z rywalami z Landshut. W kilku momentach wykazał się walecznością, m.in. pokonując na dystansie Jakuba Srokę. Jeśli będzie się podobnie prezentował w kolejnych spotkaniach, opolanie mogą mieć jeszcze z niego pożytek.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Czytaj także:
To mógł zrobić tylko Nicki Pedersen. Ledwie kilka dni po upadku
Znamy komplet uczestników SEC Challenge. Trzech Polaków w stawce

Czy rozmiary zwycięstwa Bedmet OK Kolejarza z Unią Tarnów były zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×