KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Wybrzeże w końcu z czterema pewniakami. ROW miał tylko momenty [NOTY]

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało w niedzielę ROW Rybnik 53:37. W zespole znad morza w końcu czterej seniorzy pojechali na równym, wysokim poziomie. Tego zabrakło ekipie z Górnego Śląska.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Timo Lahti WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Timo Lahti
Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeże Gdańsk :

Wiktor Trofimow jr 2. Słaby mecz w wykonaniu Wiktora Trofimowa, który jako jedyny senior Zdunek Wybrzeża nie potrafił walczyć skutecznie z seniorami ROW-u. Za swoimi plecami przywiózł jedynie Pawła Trześniewskiego.

Rasmus Jensen 5+. Miał przeciętny początek sezonu, tutaj był bliski kompletu. Nie wygrywał z rywalami o kilkadziesiąt metrów jak Timo Lahti, ale był synonimem solidności. Takiego Rasmusa Jensena chcą w Gdańsku oglądać.

Jakub Jamróg 5. Po zerze w pierwszym biegu w średnim stylu, cztery razy wygrywał swoje wyścigi w świetnym stylu. Doskonały mecz w wykonaniu Jamroga, który po wygranych biegach potrafi świetnie bronić się przed rywalami.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Smektała o swoich występach: "Szału nie ma"
Adrian Gała 5-. Cichy bohater Zdunek Wybrzeża. Wcześniej nie miał najlepszego sezonu, tutaj pojechał jako druga linia i zdobył 9 punktów oraz 2 bonusy, przegrywając przez całe spotkanie tylko z dwoma rywalami.

Timo Lahti 5-. Doskonały początek Lahtiego, który po dwóch wyjazdach w końcu miał okazję do jazdy przed własną publicznością. Fin tak naprawdę miał tylko jeden gorszy bieg, gdyż w 15. wyścigu powinien wygrać podwójnie, gdyby nie wywiózł go kolega z pary.

Miłosz Wysocki 3. 17-latek w teorii przeniósł się do Zdunek Wybrzeża po to, by uzupełnić skład w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, jednak przekonał do siebie menedżera. W pierwszym biegu ligowym przed gdańską publicznością wygrał podwójnie, pokonując Pawła Trzeniewskiego. Później punktów już nie zdobywał, jednak i tak należy docenić ten debiut.

Kamil Marciniec 3+. Teoretycznie zrobił wszystko, czego się od niego wymaga, gdyż pokonał trzykrotnie juniorów zespołu rywala. Na minus na pewno styl jazdy w jego ostatnim biegu, gdy był bardzo wolny i niewiele brakowało, a nie obroniłby się przed atakami Kacpra Tkocza.

Piotr Gryszpiński brak oceny. Nie jechał

Noty dla zawodników ROW-u Rybnik:

Grzegorz Zengota 4+. Co prawda był najlepszym zawodnikiem ROW-u Rybnik, jednak po dobrym początku i ośmiu punktach w trzech pierwszych biegach, w trzech ostatnich zdobył tylko cztery "oczka", w tym dwa na kolegach z drużyny. Do ideału zabrakło.

Patryk Wojdyło 2+. Punktowo źle to nie wyglądało, bo zdobył 4 punkty i bonus, jednak ogólnie nie był to jego dobry mecz. Pokonał tylko Wiktora Trofimowa oraz dwukrotnie Kamila Marcińca.

Nicolai Klindt 3+. Zaczął od podwójnego zwycięstwa i powtórzył taki wynik również w swoim trzecim starcie. Słabo spisał się jednak na koniec, gdy dwukrotnie dał się przywieźć na 5:1. Po jego porażce w 13. biegu, Zdunek Wybrzeże zapewniło sobie meczowe zwycięstwo.

Krystian Pieszczek 3+. Nie był to stabilny występ w wykonaniu Pieszczka. Wychowanek Wybrzeża na gdańskim torze wygrał co prawda jeden bieg, przywożąc za swoimi plecami niezwykle szybkiego Timo Lahtiego, jednak w pozostałych biegach przegrywał z jednym lub z dwoma rywalami.

Andreas Lyager 2. Przed tym spotkaniem był czołowym zawodnikiem ligi pod względem średniej biegowej, teraz jednak wygrał jedynie z dwoma rywalami - Wiktorem Trofimowem i Adrianem Gałą. Resztę punktów zdobył na kolegach z zespołu.

Paweł Trześniewski 2. Zawodnik, który doskonale zadebiutował w ubiegłym sezonie w meczu właśnie ze Zdunek Wybrzeżem nie prezentuje się teraz najlepiej. Po jego błędzie minął go w biegu młodzieżowców debiutujący w Gdańsku Miłosz Wysocki - co prawda później udało mu się odegrać temu rywalowi, ale na pewno wciąż ma on papiery na dużo lepsze punktowanie.

Kacper Tkocz 1. Wyjechał dwa razy na tor i dwukrotnie kończył upadkami na tor. Lekki plus za 12. bieg, kiedy mocno zbliżał się do Kamila Marcińca, jednak fakty są nieubłagalne. W 23 ligowych biegach odjechanych przez dwa ostatnie sezony, rybniczanin nie zdobył jeszcze punktów.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Czy Zdunek Wybrzeże zacznie piąć się w górę tabeli?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×