Żużel. Kolejny transfer w lidze polskiej! Finalista mistrzostw świata ma nowy klub

WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Kevin Pedersen w kasku niebieskim
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Kevin Pedersen w kasku niebieskim

Optbet Lokomotiv Daugavpils pozyskał nowego zawodnika. To Kevin Juhl Pedersen, który miał podpisany kontrakt ze Spechouse PSŻ-em Poznań, jednak ze względu na świetną formę Francisa Gustsa nie ma on szans na regularną jazdę.

W ubiegłym sezonie Kevin Juhl Pedersen był związany umową ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, jednak ostatecznie nie pojechał w żadnym wyścigu, chociaż w końcówce sezonu jeździł z drużyną jako zawodnik U-23. W okresie transferowym podpisał kontrakt ze Spechouse PSŻ-em, w poznańskiej drużynie nie jeździł jednak ze względu na osobę Francisa Gustsa, obecnie najlepszego łotewskiego juniora, który legitymizuje się najwyższą średnią w 2. Lidze Żużlowej.

Optibet Lokomotiv Daugavpils przez lata słynął ze szkolenia młodzieży. Wcześniej Kjastas Puodżuks i Maksim Bogdanow, później Andrzej Lebiediew czy właśnie pochodzący z Rygi, jednak budujący swoją pozycję właśnie w Lokomotivie Francis Gusts wybili się jeżdżąc w klubie z Daugavpils.

Teraz jednak Lokomotiv potrzebuje wzmocnień. W ostatnim meczu para juniorów - Ricards Ansviesulis i Ernest Matjuszonok zdobyli zaledwie 2 punkty i bonus, przy 15 punktach młodzieżowców Metalika Recycling Kolejarza Rawicz, a Łotysze przegrali 44:45. Kierownictwo Lokomotivu zdecydowało się pozyskać młodzieżowca z zagranicy.

Kevin Juhl Pedersen na torze w Daugavpils wygrał eliminacje do Grand Prix 2 pokonując m.in. juniorów z Łotwy czy też Mateusza Cierniaka, Wiktora Lamparta czy Timi Salonena. Przekonał tym też sztab klubu z Łotwy.

- Jest mi bardzo miło, że kochacie żużel tak, jak ja. Nie mogę się doczekać, aż znów was wszystkich zobaczę - przekazał Kevin Juhl Pedersen w rozmowie z mediami społecznościowymi klubu z Daugavpils.

Czytaj także:
Miało być widowisko i było. Mistrzowie pokazali charakter
Nowe fakty w/s decyzji sędziego

ZOBACZ WIDEO To oni rządzą żużlem z tylnego siedzenia? Faworyzowanie niektórych zawodników i wyścig zbrojeń

Źródło artykułu: