Żużel. Siódemka kolejki. Zaskakujący występ Brytyjczyka. Aż trzech zawodników Kolejarza w zestawieniu

Tom Brennan dość niespodziewanie był liderem Kolejarza w spotkaniu na Łotwie i to głównie dzięki niemu rawiczanie wywieźli z Daugavpils dwa punkty meczowe. W naszym zestawieniu znalazło się również miejsce m.in. dla trzech zawodników z Opola.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Tom Brennan WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Tom Brennan
Siódemka 6. kolejki 2. Ligi Żużlowej:

Oskar Polis (Bedmet OK Kolejarz Opole - 15+1 pkt). Opolanie bez większych problemów donieśli wysokie zwycięstwo w Tarnowie. Stało się tak dzięki m.in. kapitalnej postawie Oskara Polisa. Ten świetnie radził sobie na 392-metrowym torze, a w całym spotkaniu otarł się o duży komplet punktów. Po tym występie awansował na 4. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników 2. Ligi.

Jacob Thorssell (Bedmet OK Kolejarz Opole - 13+1 pkt). Drugi zawodnik Kolejarza w naszym zestawieniu, lecz nie ostatni. Równie dobrze w miejsce Szweda mógłby pojawić się Adrian Cyfer, jednak postanowiliśmy wyróżnić Jacoba Thorssella. Ten aż trzykrotnie dowoził do mety indywidualne zwycięstwo, a jeden bieg ukończył na drugiej pozycji, za plecami kolegi z drużyny.

Dawid Lampart (Texom Stal Rzeszów - 12+1 pkt). Niespełna 32-latek "otrząsnął" się po fatalnym początku sezonu. Teraz pełni rolę lidera zespołu i trudno wyobrazić sobie Stal bez starszego z braci Lampartów. W całym spotkaniu przegrał tylko z jednym zawodnikiem, o którym mowa niżej.

ZOBACZ WIDEO Martin Vaculik pogubił się sprzętowo? Chomski zdradza szczegóły przygotowań Słowaka
Artur Mroczka (Budmax-Stal Polonia Piła - 11+1 pkt). Do spółki z Marcinem Jędrzejewskim ciągnęli wynik drużyny. Jako jedyny potrafił tego dnia przywieźć za plecami Dawida Lamparta, a dokonał tego dwukrotnie. Nie ukrywał radości po wygranych biegach, jednak kamyczek do ogródka za to, że nie opanował emocji po jednym z wyścigów, w którym przeszkodził mu Max Dilger.

Daniel Kaczmarek (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz - 11 pkt). Przy stanie 41:42 przed ostatnim biegiem stanął na wysokości zadania i wygrał ostatni wyścig, dzięki czemu rawiczanie mogli cieszyć się z minimalnego triumfu na Łotwie. Należy go pochwalić nie tylko za 15. bieg, ale również za całe spotkanie.

Tom Brennan (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz - 13 pkt). Występ Brytyjczyka jest o tyle niespodzianką, że w tym sezonie wystąpił już w jednym spotkaniu w Polsce, w którym wywalczył jedynie dwa punkty. Teraz znacznie przyczynił się do wyjazdowego zwycięstwa w Daugavpils.

Jakub Krawczyk (Bedmet OK Kolejarz Opole - 6+2 pkt). Gościnnie startujący w 2. lidze młodzieżowiec Arged Malesy Ostrów zrobił swoje. Trzeba również przyznać, że Krawczyk w tej kolejce nie miał dużej konkurencji, jeśli chodzi o obsadzenie pozycji polskiego juniora w naszym zestawieniu.

***

* Powyższe zestawienie jest wyborem siedmiu najlepszych zawodników kolejki w 2. Lidze Żużlowej. Są oni wybierani zgodnie z obowiązującym regulaminem (w składzie minimum trzech zawodników krajowych - w tym przynajmniej jeden junior).

Zobacz także:
Prezes GKM-u Grudziądz nie gryzł się w język. Padły mocne słowa o zażenowaniu i wstydzie
Leszek Demski zabrał głos! Nie ma wątpliwości co do wydarzeń z Leszna

Kto był najlepszym zawodnikiem 6. kolejki 2. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×