Żużel. Maciej Janowski o włos od bezbłędnego występu. Oliver Berntzon kąsał rywali [NOTY]

Tylko w pierwszej serii startów Arged Malesa Ostrów była w stanie postawić się Betard Sparcie Wrocław (34:56). W szeregach gospodarzy zabrakło armat.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Maciej Janowski WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Maciej Janowski
Noty dla zawodników Arged Malesy Ostrów:

Tomasz Gapiński 2+. W całym spotkaniu pokonał jedynie Bartłomieja Kowalskiego i Daniela Bewleya. Pozostawił jednak po sobie przyzwoite wrażenie, w większości wyścigów starał się atakować rywali.

Oliver Berntzon 3+. Rozpoczął spotkanie w kapitalnym stylu, od pewnego pokonania pary Czugunow-Kowalski. W pokonanym polu potrafił pozostawić Taia Woffindena, choć również i on sam może czuć niedosyt. Z pewnością stać go na jeszcze skuteczniejszą jazdę.

Kacper Grzelak bez oceny. Młodzieżowiec ostrowskiego klubu nie pojawił się na torze.

ZOBACZ WIDEO Dlaczego od kilku lat dominują tory twarde? Janusz Kołodziej o tym, jak zmienił się żużel na przestrzeni lat

Grzegorz Walasek 2. Niewiele brakowało, a przewaga ostrowian w pierwszej serii startów byłaby jeszcze wyższa. Długo jechał przed Maciejem Janowskim, aby dać się mu pokonać na ostatnich metrach. W dalszej części spotkania bardzo nieudany występ. Nie przełamał się na domowym torze.

Chris Holder 3. Zawodnik kreowany na lidera nie powinien przegrywać podwójnie na własnym torze, a Australijczykowi przytrafiło się to dwukrotnie. Jako jedyny pokonał Macieja Janowskiego, ale stać go na więcej.

Sebastian Szostak 1+. Zaimponował w drugim wyścigu, kiedy przedarł się na drugą pozycję po założeniu się na Gleba Czugunowa. To był jedyny pozytywny moment w wykonaniu tego zawodnika.

Jakub Krawczyk 1+. Zaprezentował się nieznacznie lepiej od swojego klubowego kolegi, ale podobnie jak Szostak nie pokonał żadnego rywala.

Tim Soerensen 1. Dostał tylko dwie szanse, których nie wykorzystał. Na otwarcie drugiej serii startów przeszkodził sobie z Grzegorzem Walaskiem, co od razu wykorzystali rywale.

Noty dla zawodników Betard Sparty Wrocław:

Gleb Czugunow 4. Po bardzo niemrawym początku i zaledwie jednym punkcie w dwóch startach, znalazł odpowiednie ustawienia i zrobił różnicę na korzyść swojego zespołu.

Mateusz Panicz bez oceny. 17-latek nie doczekał się swojej szansy w tym meczu.

Tai Woffinden 5. Trzykrotnie dowiózł do mety podwójne zwycięstwo. Zaliczył tylko jeden słabszy wyścig, w którym do samego końca atakował Chrisa Holdera.

Maciej Janowski 5+. Otarł się o bezbłędny występ. Kompletu punktów pozbawił go Chris Holder. W większości wyścigów nie miał sobie równych na ostrowskim torze. Nawet przy słabszym momencie startowym szybko przedzierał się na czoło stawki.

Bartłomiej Kowalski 3. Zdecydowanie najlepszy młodzieżowiec w tym spotkaniu. Niezadowolony może być jedynie ze swojego ostatniego startu, w którym był wolny na dystansie i nie nawiązał walki.

Michał Curzytek 2. Popełnił błąd w swoim pierwszym starcie, kiedy zbyt mocno przyciął i zahaczył o tylne koło Jakuba Krawczyka. Obaj mieli okazję spotkać się raz jeszcze i wtedy wrocławianin okazał się górą.

Daniel Bewley 4. Lepsze wyścigi przeplatał słabszymi, a w ostatecznym rozrachunku otarł się o dwucyfrówkę. Miał nieco pecha w biegu dziewiątym, w którym wpadł na metę o... 0,003 s za Oliverem Berntzonem.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Czytaj także:
Przepraszam, czy tu biją? Betard Sparta dała lekcję jazdy beniaminkowi
Co z przyszłością Chrisa Holdera? Ekspert nie ma wątpliwości

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy zgadzasz się z notami zawodników?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×