Żużel. Jednostronne spotkanie w deszczowej Kumli. Fajfer lepszy od Krakowiaka

W drugim czwartkowym spotkaniu Bauhaus Ligan Kumla Indianerna pokonała na własnym torze Piraterne Motala 55:35. Wśród gospodarzy najwięcej punktów wywalczył Chris Holder.

Michał Mielnik
Oskar Fajfer w kasku białym WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Oskar Fajfer w kasku białym
Goście przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem Piotr Pawlicki, który dopiero w czwartek powrócił na tor w Lesznie po blisko miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. Za Polaka stosowane było zastępstwo zawodnika.

Od początku spotkania to gospodarze nadawali tempo tego spotkania, jednak tak naprawdę trzy zabójcze ciosy zawodnicy Indianerny wyprowadzili w biegach 5-8, które wygrali łącznie 15:3 i uzyskali 20-punktową przewagę.

Po ósmym biegu nad Kumlą przeszła nawałnica, która sprawiła, że tor kompletnie nie nadawał się do walki. Organizatorzy jednak nie przerwali zawodów, a wzięli się za poprawę stanu nawierzchni. Po blisko półtora godzinnej przerwie żużlowcy wrócili do rywalizacji.

Najlepszy wśród gospodarzy okazał się być Chris Holder, który wywalczył 11 punktów i 2 bonusy. Jednak kluczem do sukcesu Indianerny była równa forma wszystkich zawodników. Honoru gości starał się bronić Oskar Fajfer, który wywalczył 12 punktów i bonus.