Żużel. Rawiczanie wygrali mimo osłabienia. Tylko cztery indywidualne zwycięstwa opolan [NOTY]

Już w pierwszej serii derbowego spotkania w Rawiczu Metalika Recycling Kolejarz stracił Damiana Balińskiego. Mimo tego gospodarze potrafili pokonać Bedmet OK Kolejarza Opole 48:42.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Damian Baliński WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Damian Baliński
Noty dla zawodników Bedmet OK Kolejarza Opole:

Oskar Polis 4-. Dokładał ważne punkty, jednak to, czego brakowało, to indywidualnych zwycięstw. Jego notę obniża również taśma w 13. biegu. Kto wie, czy nie był to decydujący moment spotkania.

Adrian Cyfer 2. Drugi z rzędu nie najlepszy występ tego zawodnika. Problemy miał już w ostatnim spotkaniu z PSŻ-em Poznań, teraz było podobnie. Ewidentnie brakuje mu prędkości w motocyklach, bo w pierwszej części sezonu pokazywał, że jeździć potrafi.

Karol Baran 3-. Prezentował się lepiej niż w ostatnich spotkaniach, choć trzeba pamiętać, że dwukrotnie mierzył się z Kacprem Kłosokiem. Tragedii jednak nie było, bo niespełna 41-latek potrafił pokonać również Daniela Kaczmarka i Ryana Douglasa. Zawiódł jednak w pierwszym z biegów nominowanych.

ZOBACZ WIDEO Chłodne relacje liderów Włókniarza. Madsen: Wydaje mi się, że chcemy tego samego

Jacob Thorssell 4. Jedyny zawodnik w ekipie gości, który potrafił tego dnia wygrać więcej niż jeden bieg. W całym meczu po stronie Kolejarza Opole pojawiły się tylko trzy "trójki", z czego dwa autorstwa właśnie Thorssella. Jego dorobek mógłby być jeszcze lepszy, gdyby nie stracił w prosty sposób trzeciej pozycji w ostatniej gonitwie dnia.

Jakub Poczta 2. Zdobył co prawda cztery punkty i bonus, jednak gdy spojrzymy w program, to w całych zawodach pokonał tylko... Kacpra Kłosoka, a i to nie było takie oczywiste.

Esben Hjerrild 2-. Przesadził w biegu juniorskim, w którym bezpardonowo wjechał pod Jakuba Pocztę, po czym ten zanotował upadek. Goście w głupi sposób sami stracili punkty. Podobnie jak Poczta, Hjerrild potrafił pokonać tylko Kacpra Kłosoka. U Duńczyka ocena niższa za nieprzemyślany atak w wyścigu młodzieżowym.

Oceny dla zawodników Metalika Recycling Kolejarza Rawicz:

Rawiczanie mimo braku Damiana Balińskiego pokonali opolan 48:42. Rawiczanie mimo braku Damiana Balińskiego pokonali opolan 48:42.

Daniel Kaczmarek 3. Trudny występ do oceny. Potrafił pokonać m.in. Jacoba Thorssella czy Oskara Polisa, by potem przegrać z Karolem Baranem. Pogubił się z przełożeniami po bardzo dobrym początku zawodów.

Damian Baliński bez oceny. Po upadku w swoim pierwszym starcie nie był zdolny do dalszej jazdy.

Josh Pickering 4+. Dobry występ Australijczyka, jednak do oceny bardzo dobrej czegoś zabrakło. Ogólnie dorobek punktowy jak najbardziej na duży plus.

Ryan Douglas 3+. Po słabym początku spotkania odbudował się i przy braku Damiana Balińskiego był niezwykle ważnym ogniwem w talii trenera Adama Skórnickiego. Obudził się w kluczowym momencie zawodów.

Sam Masters 5+. Być może jego zwycięstwa nie były przekonujące, jednak spokojnie można nazwać go ojcem sukcesu. Dodatkowym utrudnieniem dla Australijczyka był upadek w 6. biegu, po którym Masters odczuwał ból w nodze. Dotrwał jednak do końca spotkania i został bohaterem rawiczan.

Kacper Kłosok 1+. Choć walczył i starał się, to nie potrafił pokonać żadnego rywala. To nie jest chyba jeszcze ten poziom. Plus za ambitną jazdę.

Tom Brennan 3. Nie miał łatwego zadania, ponieważ musiał wejść w buty Damiana Balińskiego i zastępować go z rezerw zwykłych. Nie ustrzegł się błędów, ma nad czym jeszcze pracować, ale w starciu z opolanami zrobił swoje.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Zobacz także:
Fatalny karambol w Bydgoszczy
- Cios za cios w derbach Kolejarzy

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Kto ma większe szanse na awans do eWinner 1. Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×