Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. GKM Grudziądz nie zwalnia tempa w klasie 250cc. Wygrał we Wrocławiu

Zwycięstwem młodzieżowców Maszewski GKM-u Grudziądz zakończyła się 3. runda Drużynowego Pucharu Ekstraligi w klasie 250cc na torze we Wrocławiu. Podopieczni Roberta Kościechy zgromadzili 24 punkty.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Kevin Małkiewicz z trenerem Robertem Kościechą WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Kevin Małkiewicz z trenerem Robertem Kościechą
Turniej we Wrocławiu był trzecią rundą kalendarzową, ale fizycznie dopiero drugim ściganiem w ramach Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250cc, bowiem nie udało się przeprowadzić inauguracji.

Na Stadionie Olimpijskim najlepiej spisała się młodzież Roberta Kościechy, która zgromadziła 24 punkty i udowodniła, że należy do grona faworytów tych rozgrywek.

Drugie miejsce ze startą zaledwie dwóch "oczek" przypadło rybnicko-zielonogórskiej młodzieży startującej w barwach Włókniarza Częstochowa, a podium uzupełniły młode "Byki" z Leszna.

ZOBACZ WIDEO Leon Madsen: Kontuzja wymaga leczenia przez trzy miesiące

W klasyfikacji generalnej po dwóch rozegranych rundach na czele znajdują się żużlowcy Unii Leszno i Włókniarza Częstochowa (po 10 punktów). Trzecie miejsce przypada GKM-owi Grudziądz (6).

Punktacja:

I. Maszewski GKM Grudziądz - 24 pkt.
1. Damian Miller - 7+1 (3,2,0,2*)
2. Kevin Małkiewicz - 11+1 (2*,3,3,3)
3. Jan Przanowski - 6+2 (1*,2,1,2*)

II. zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa - 22 pkt.
7. Szymon Ludwiczak - 11 (3,2,3,3)
8. Marcel Kowolik - 8+1 (2*,3,2,1)
9. Krystian Gręda - 3+1 (0,1,1*,1)

III. Unia Leszno - 20 pkt.
13. Marcel Juskowiak - 6 (0,3,3,0)
14. Kamil Witkowski - 7+1 (2,3,2*,0)
15. Kacper Mania - 7+2 (2*,2*,1,2)

IV. KS Toruń - 17 pkt.
4. Ksawery Słomski - 6 (1,3,1,1)
5. Mikołaj Duchiński - 3 (0,0,2,1)
6. Jakub Breński - 8+1 (1,3,1*,3)

V-VI. Betard Sparta Wrocław - 15 pkt.
10. Eryk Farański - 6 (1,1,1,3)
11. Tymon Kotala - 3 (W,0,3,0)
12. Jakub Panicz - 6+1 (0,2,2,2*)

V-VI. Stal Gorzów - 15 pkt.
16. Denis Andrzejczak - 9 (1,2,3,3)
17. Mikołaj Krok - 3 (3,W,W,-)
18. Emil Konieczny - 3 (2,0,0,1)

VII. TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - 11 pkt.
19. Gracjan Szostak - 10 (3,3,2,2)
20. Jakub Wierucki - 0 (0,0,W,0)
21. Konrad Pawłowski - 1 (W,1,W,-)

Bieg po biegu:
1. Miller, Małkiewicz, Słomski, Duchiński
2. Ludwiczak, Kowolik, Farański, Kotala (W)
3. Krok, Witkowski, Andrzejczak, Juskowiak
4. Szostak, Miller, Przanowski, Wierucki
5. Słomski, Ludwiczak, Breński, Gręda
6. Juskowiak, Mania, Farański, Panicz
7. Szostak, Konieczny, Pawłowski (W), Krok (W)
8. Kowolik, Przanowski, Gręda, Miller
9. Breński, Panicz, Słomski, Kotala
10. Witkowski, Mania, Pawłowski, Wierucki
11. Małkiewicz, Andrzejczak, Przanowski, Krok (W/2min)
12. Juskowiak, Witkowski, Słomski, Duchiński
13. Andrzejczak, Kowolik, Gręda, Konieczny
14. Kotala, Panicz, Wierucki (W), Pawłowski (W)
15. Małkiewicz, Przanowski, Mania, Witkowski
16. Andrzejczak, Duchiński, Breński, Konieczny
17. Ludwiczak, Szostak, Gręda
18. Małkiewicz, Miller, Farański, Kotala
19. Breński, Szostak, Duchiński, Wierucki
20. Ludwiczak, Mania, Kowolik, Juskowiak
21. Farański, Panicz, Konieczny

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
  • JARASS Zgłoś komentarz
    Wrocław młodziaków na 250 cc na Olimpico wpuści,ale już zawodników U24 niekoniecznie.
    • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
      Widać,że Kostek z najmłodszymi w Grudziądzu robi dobrą robotę.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×