Żużel. Zawodnik Wybrzeża Gdańsk zawieszony. Poznaliśmy również termin kolejnego meczu telewizyjnego

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: Miłosz Wysocki (na prowadzeniu)
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: Miłosz Wysocki (na prowadzeniu)
zdjęcie autora artykułu

W środowe popołudnie Główna Komisja Sportu Żużlowego w najnowszym komunikacie poinformowała o zawieszeniu jednego z zawodników gdańskiego Wybrzeża. Dodatkowo poznaliśmy kolejny mecz telewizyjny.

W komunikacie nr 91/2022 GKSŻ przekazała informację, że w związku z brakiem zapłaty kary pieniężnej przez Miłosza Wysockiego lub jego klub, którym jest Wybrzeże Gdańsk (wypożyczony z Grudziądza), zostaje on zawieszony w dniu 13 lipca. W przeciwnej sytuacji znajduje się z kolei Artur Mroczka, który uregulował karę pieniężną nałożoną na niego przez żużlową centralę. Zawieszenie lidera Budmax-Polonii Piła tym samym zostaje zniesione.

Poznaliśmy także ostatni mecz telewizyjny w rundzie zasadniczej 2. Ligi Żużlowej. Odbędzie się on w przyszłą sobotę (23 lipca) w Opolu, gdzie miejscowy OK Bedmet Kolejarz Opole będzie podejmował Texom Stal Rzeszów. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 14:00. Pozostałe dwa spotkania 14. rundy rozgrywek na najniższym szczeblu w Polsce odbędą się dzień później. W niedzielę SpecHouse PSŻ Poznań będzie rywalizował z Unią Tarnów, a Metalika Recycling Kolejarz Rawicz z Budmax-Stal Polonią Piła. Obydwa pojedynki powinny rozpocząć się o godzinie 17:00.

Dodatkowo GKSŻ poinformowała o obsadzie sędziowskiej zbliżającej się 2. rundy Nice Cup. Turniej, który będzie jednocześnie Memoriałem Władysława Pietrzaka zaplanowano w Lesznie na 29 lipca, na godzinę 16:30. Arbitrem tych zawodów będzie natomiast Paweł Michalak.

Mecz telewizyjny Drużynowych Mistrzostw II Ligi

14. runda

sobota, 23 lipca 2022 r. OK Bedmet Kolejarz Opole - Texom Stal Rzeszów, godz. 14.00, TV

niedziela, 24 lipca 2022 r. SpecHouse PSŻ Poznań - Unia Tarnów, godz. 17.00, bez TV Metalika Recycling Kolejarz Rawicz - Budmax-Stal Polonia Piła, godz. 17.00, bez TV

Czytaj także: Żużel na świecie. 63-latek drugi w Kalifornii. Przegrał tylko z mistrzem kraju Ranking juniorów eWinner 1. Ligi. Niemcy zawstydzili całą stawkę

ZOBACZ WIDEO Patryk Dudek z nadziejami na medal w Grand Prix, ale w SoN nie pojedzie?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy sądzisz, że gospodarze wygrają wszystkie trzy pojedynki w 14. rundzie 2. Ligi Żużlowej?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (3)
avatar
dagomir
14.07.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Może by tak piszący wysilił się trochę i dowiedział za to te zawieszenie.  
avatar
speed01
13.07.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Te kary to jakiś Monthy Python...  
avatar
UNIA LESZNO kks
13.07.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
mam pytanie proste - gdzie sie podzialy komunikaty GKSŻ nr 88 i 89???? byl 87 i teraz od razu 90,91...