Żużel. Włókniarz Częstochowa ma nowego zawodnika. Podpisał pięcioletni kontrakt

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Róża Koźlikowska / Na zdjęciu: Espen Sola (w kasku białym)
Materiały prasowe / Róża Koźlikowska / Na zdjęciu: Espen Sola (w kasku białym)
zdjęcie autora artykułu

Włókniarz Częstochowa pochwalił się we wtorek nowym zawodnikiem. Z zespołem związał się Espen Sola. Młody Norweg podpisał umowę, która obowiązywać będzie przez pięć lat.

Espen Sola uznawany jest w Norwegii za spory talent. W tym sezonie zdołał po raz drugi w karierze awansować do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów.

Nieźle zaprezentował się także podczas Speedway Ekstraliga Camp. W Toruniu dotarł do finału, w którym zajął ostatecznie ósmą pozycję.

Teraz będzie mógł spróbować swoich sił w rozgrywkach U-24 Ekstraligi. Ogłoszono, że został nowym zawodnikiem Włókniarza Częstochowa, z którym związał się aż pięcioletnią umową.

- Tego zawodnika obserwowaliśmy od dłuższego czasu. Już w ubiegłym roku rozmawialiśmy pod kątem jego angażu do drużyny U-24. Wówczas Espen mówił jednak, że ciągle się uczy i dopóki nie skończy szkoły, nie będzie w stanie związać się z naszym zespołem - tłumaczyli działacze częstochowskiej drużyny w rozmowie z wlokniarz.com.

- Norweg skończył już edukację i od razu poinformował, że chce przyjechać na trening do Częstochowy i pokazać na co go stać. Na próbnych jazdach wypadł przyzwoicie i efektem jest jego umowa we Włókniarzu. Fajnie byłoby gdyby Espen nawiązał do wyników swojego starszego kolegi Rune Holty - dodali.

Według informacji przekazanych przez częstochowski klub, Sola będzie mógł zadebiutować już 1 sierpnia. Wtedy "Lwy" odjadą zaległe spotkanie ze Stalą Gorzów.

Czytaj także:Kulisy rozmów Andersa Thomsena ze Stalą Gorzów. "W czwartek byliśmy jeszcze daleko, ale nastąpił zwrot akcji"Motor Lublin zapoluje na Lindgrena? Ostatnia prosta giełdy transferowej PGE Ekstraligi

ZOBACZ WIDEO Opowiedział prawdę o swoich tunerach. Wybrał nietypowo

Źródło artykułu: