Żużel. Trudne warunki w Cardiff przed SGP 2. Francis Gusts w szpitalu!

O godzinie 14 w walijskim Cardiff ma wystartować 2. finał Speedway Grand Prix 2. Niestety, ale młodzież musi sobie radzić na bardzo trudnym torze. Już podczas treningu doszło do upadku Francisa Gustsa.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Francis Gusts WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Francis Gusts
To miało być wielkie żużlowe święto dla brytyjskiej publiczności i poniekąd było, bo sobotnia runda Speedway Grand Prix zakończyła się na Principality Stadium zwycięstwem reprezentanta gospodarzy, Daniela Bewley'a.

Niestety, ale dużo więcej mówiło się o torze, który w końcówce zawodów zaczął sprawiać coraz większe kłopoty. Swoje uwagi przekazywali m.in. Jason Doyle, który upadał trzykrotnie oraz Leon Madsen i Jason Crump.

Na niedzielę zaplanowano w Cardiff turniej Speedway Grand Prix 2, czyli drugą rundę mistrzostw świata do lat 21.

Przed zawodami odbyła się sesja treningowa, która jak przekazał Rafał Lewicki na Twitterze, została skrócona do dwóch przejazdów trwających po minucie. "Tor bardzo wymagający..." - dodał.

Niestety, ale sesja treningowo zakończyła się pechowo dla Francisa Gustsa. Łotysz upadł niebezpiecznie na tor i jak przekazał Lewicki, został przewieziony do szpitala na szczegółowe badania.

Aktualizacja - 14:05
Michał Korościel na antenie Eurosport przekazał, że u Gustsa doszło prawdopodobnie do wstrząsu mózgu. Jeśli to się potwierdzi, to Łotysza czeka obowiązkow przerwa. To z kolei oznacza, że zawodnika SpecHouse PSŻ-u Poznań na pewno zabraknie w rewanżowym spotkaniu półfinałowym 2. Ligi Żużlowej z Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz.


2. Finał SGP2 w Cardiff

Zakończony

  • 12
  • 12
  • 11

Relacja Live


Czytaj także:
Marek Cieślak potwierdza zainteresowanie ze strony pierwszoligowca
Junior Arged Malesy mówi o porównaniach do jednej z legend

ZOBACZ WIDEO Śmiała teoria Jerzego Kanclerza: Polonię w PGE Ekstralidze będzie stać na awans do play-off


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×