Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Jeśli będzie milion to nie na transfery. PGE Ekstraliga odpowiada Arged Malesie Ostrów

- Nie na transfery Arged Malesy w nowym sezonie, ale na utrzymanie szkolenia mogą być przeznaczone środki z Ekstraligi Żużlowej - mówi Przemysław Szymkowiak w odpowiedzi na słowa Mariusza Staszewskiego, trenera tegorocznego beniaminka.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
żużlowcy Arged Malesy Ostrów WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: żużlowcy Arged Malesy Ostrów
Jak pisaliśmy wcześniej, jeszcze do niedawna wydawało się, że spadająca z PGE Ekstraligi Arged Malesa dostanie z władz ligi 6,4 mln złotych za start w rozgrywkach oraz milion na utrzymanie szkolenia w kolejnym sezonie. Pod koniec sierpnia informowaliśmy jednak, że dodatkowych środków po spadku nie będzie.

Ta wiadomość wywołała dość duże poruszenie w Ostrowie. Trener Mariusz Staszewski w rozmowie z WP SportoweFakty przekonywał, że jest zaniepokojony doniesieniami medialnymi, bo ostrowski klub zrealizował wszystkie zobowiązanie wynikające w tym roku z jazdy w najwyższej klasie rozgrywkowej i jego zdaniem powinien otrzymać obiecany milion złotych.

- W strategii Ekstraliga 3.0 ten milion złotych jest przewidziany dla spadkowicza z PGE Ekstraligi, ale na utrzymanie szkolenia w kolejnym sezonie po spadku - mówi nam Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi.

ZOBACZ WIDEO Polscy zawodnicy żądają astronomicznych kwot. Władze chciały to ukrócić?

- Tymczasem, według stanu mojej wiedzy, klub z Ostrowa nie wykonywał przez większość sezonu czynności szkoleniowych dotyczących klasy 125 cc, a zobowiązał się do tego w umowie z ligą. Zostało w tej sprawie w ciągu roku skierowane pismo do klubu z Ostrowa. Co więcej, minitor w Ostrowie powstał dopiero niedawno, a powinien powstać do 30 marca - dodaje.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem i zawartą umową, kluby zostaną rozliczone z obowiązków szkoleniowych w listopadzie. Nawet jeśli pieniądze trafią do klubu z Ostrowa, to z przeznaczeniem na utrzymanie szkolenia w klubie w 2023 roku. - Wypłata nie następuje bowiem z budżetu roku kalendarzowego, w którym ma miejsce spadek z PGE Ekstraligi beniaminka, ale z budżetu następnego roku - podkreśla Szymkowiak i dodaje, że klub o tym wiedział.

Właśnie z tego powodu kwestia wspomnianego przez Mariusza Staszewskiego miliona złotych nie była poddawana pod głosowanie na walnym zebraniu udziałowców spółki Ekstraliga Żużlowa dotyczącym podziału środków na 2022 rok, ale będzie głosowana przez udziałowców na spotkaniu dotyczącym podziału środków na 2023 rok.

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kup bilet na 2023 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (16)
 • Natural Born Leader Zgłoś komentarz
  Ostrów już opłacił za tego baniaka Musielak i Bellego.
  • pola49 Zgłoś komentarz
   Panie Szymkowiak proszę podać zestawienie klubów żużlowych w których szkol 125.250 w Polsce. Tak uczciwie proszę poiformować opinie publiczną o tej sytuacji.
   • motogonki Zgłoś komentarz
    Panie Szymkowiak o ile dobrze pamiętam ten milion był obiecany nie tylko na szkolenie, ale głównie na zachowanie rozbudowanej struktury klubu. Rozumiem, że prezes teraz będzie musiał
    Czytaj całość
    zwolnić kilkanaście osób, ograniczyć administrację i pracowników klubu do minimum. Jeśli Ostrovii zarzucacie brak szkolenia to w ilu ośrodkach w szkółce mają 30 chłopaków? Podzielcie tą kasę na Wrocław i Lublin. Tam jest pewnie finansowy niedostatek, skoro nie prowadzą szkolenia. Tzn.prowadzą na potrzeby wasze (na sztukę). Żal tylko tych chłopców, bo oni i wy robicie im krzywdę. Pozwalacie na zagrywki Świącika. Podkupuje rodziców dzieciaków z innych szkółek, nie płacąc za wyszkolenie nawet złotówki. To nie jest piłka nożna. Tu są horendalne koszty treningu. PZMot jest udziałowcem E-L i dostaje taką samą działkę jak pozostałe kluby. Gdzie te pieniądze idą? Do W-wy na administracje? Ograniczacie w składach ligowych liczbę polskich zawodników. Po co to szkolenie? Po to by 21 latkowi powiedzieć sorry, ale nie ma dla ciebie miejsca w tym sporcie? Referatu by brakło na waszą nieudolność.
    • Pinio70 Zgłoś komentarz
     Jakiś frustrat z Ekstraligi czepia się pierdół. Chyba nie spodziewa się, że Ostrów zaprzestanie szkolenia młodzieży po spadku. A przecież milion więcej na szkolenia, to za razem
     Czytaj całość
     milion więcej na transfery. Logika jest prosta i matematyka też, bo 4, to może być 2+2, lub 3+1. Poza tym wypadałoby w takiej sytuacji uhonorować klub, który wygrał ligę U-24. Swoją drogą taki klub powinien móc w niej nadal startować, jeśli tylko ma na to ochotę.
     • Hampelek Zgłoś komentarz
      A ile klubów Ekstraligi ma w tej chwili minitor?
      • Hampelek Zgłoś komentarz
       Cała zime Ostrów robil wszystko żeby spelnic wymogi, a ci powiedzą że nie dostana miliona bo minitor oddali dopiero w sierpniu. Co za skandal
       • matys01 Zgłoś komentarz
        Ekstraliga chce juniorów z Ostrowa, chłopak z Wrocławia przyjeżdża do szkółki ostrowskiej, prezes Górski na swojej prywatnej działce wybudował mini tor, ale faktycznie to jedyny
        Czytaj całość
        akcjonariusz Ekstraligi 2022, gdzie niepewne jest czy ten milion zostanie przekazany na szkolenie xD
        • luk_osw Zgłoś komentarz
         Czasami warto trochę pomyśleć. Mariuszowi pewnie chodziło o to że z pieniędzy które mają będą mogli wykorzystać dodatkowy milion na transfery, a tak będą musieli go przeznaczyć na
         Czytaj całość
         szkółkę. Ale oczywiście mędrcy z góry szukają drugiego dna.
         • levybydg Zgłoś komentarz
          Ciekawe czy Motur i Sparta szkolą na 125tka XDD
          • Lubuski Zgłoś komentarz
           Pacyfikator glabow kapuscianych...Ty już skończyłeś pracę w Pacanowie?!Przecież tam dalej kolejką!No tak to wy Sasinowa górnego nie zbudujecie...
           • Pacyfikator glabow kapuscianych Zgłoś komentarz
            Tak jest, nie szkola-piniedzy ni ma!
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×