Żużel. Deszcz przerwał zmagania w Nagyhalasz. Jesper Knudsen mistrzem Europy! Brak Polaków na podium

W sobotnie popołudnie na torze w węgierskim Nagyhalasz odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 19. Zawody zostały przerwane po szesnastym biegu. Zwyciężył Jepser Knudsen.

Michał Mielnik
Jesper Knudsen WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jesper Knudsen
Pogoda w ten weekend nie rozpieszcza organizatorów żużlowych zawodów. Niedzielne zmagania w finałach eWinner 1. Ligi oraz 2. Ligi Żużlowej zostały już odwołane, a niewiele brakowało, aby finał IMEJ w Nagyhalasz także odbył się w innym terminie. Przez Węgry przeszła ulewa, jednak organizatorom udało się doprowadzić tor do na tyle bezpiecznego stanu, że zawody rozpoczęły się z 40-minutowym opóźnieniem. Deszcz jednak nie opuścił na stałe węgierską miejscowość i przypomniał o sobie już po 12. biegu.

Od początku żużlowcy mieli problemy ze zmaganiami na tym krótkim, 300-metrowym technicznym torze, którego nawierzchnia również nie sprzyjała płynnej jeździe. Głównie decydował start oraz rozegranie pierwszego łuku. Po pierwszej serii żaden z Polaków nie miał na swoim koncie "trójki", co nie zwiastowało zbyt dobrych informacji dla naszych rodaków.

Ostatecznie zawody zostały przerwane po szesnastym biegu, gdy sędzia Piotr Lis udał się na obchód toru. Tym samym indywidualnym mistrzem Europy juniorów do lat 19 został Duńczyk Jesper Knudsen. Drugie miejsce dla Norwega Mathiasa Pollestada, a podium uzupełnił Szwed Casper Henriksson. Najlepszy z Polaków Franciszek Karczewski zajął czwarte miejsce. Piąty był Jakub Krawczyk, szósty Damian Ratajczak, dziesiąty Wiktor Przyjemski, dwunasty Kacper Grzelak, trzynasty Oskar Paluch, a piętnasty Antoni Mencel.