Relacje na żywo
  • wszystkie
  • MŚ 2022
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Polacy na starcie prestiżowego turnieju. 74. Zlata Prilba NA ŻYWO!

Relację prowadzi : autor:
Mateusz Kmiecik

Koniec dzisiejszych zawodów. Triumfatorem 74. Zlatej Prilby został rewelacyjny w tym sezonie Daniel Bewley! Za nim uplasował się Vaclav Milik, który w przeszłości był już pierwszy oraz trzeci. Na najniższym stopniu podium w tym roku stanie Rasmus Jensen. 

 

 

Skomentuj 0

Finał: Bewley, Milik, Jensen, Lebiediew, Woelbert, Lahti (d)

Skomentuj 0

Już za chwilę przekonamy się, kto zostanie zwycięzcą 74. Zlatej Prilby.

Skomentuj 0

Jason Doyle najlepszy w biegu o siódmą pozycję. 

Skomentuj 0

Mały finał: Doyle, Zagar, Lidsey, Berge, Ellis, Iversen (d/6)

Skomentuj 0

Czy Kevin Woelbert zwycięży w finale?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

 

Skomentuj 0
  • Z finalistów na podiom turnieju w przeszłości stali już, oprócz wcześniej wspomnianego Vaclava Milika, Timo Lahti oraz Andrzej Lebiediew. 

    Skomentuj 0

    O zwycięstwo wystartują: Bewley, Lahti, Woelbert, Jensen, Lebiediew, Milik

    Skomentuj 0

    Przed nami już tylko Mały finał i Finał

    Skomentuj 0

    Grupa 2:

    1. Rasmus Jensen (Dania) - 9 (3,5,4)

    2. Timo Lahti (Finlandia) - 8 (5,0,3)

    3. Vaclav Milik (Czechy) - 7 (0,2,5)

    ---

    4. Dimitri Berge (Francja) - 7 (4,3,0)

    5. Jason Doyle (Australia) - 6 (2,4,1)

    6. Jaimon Lidsey (Australia) - 3 (1,1,2)

    Skomentuj 0

    30. Milik, Jensen, Lahti, Lidsey, Doyle, Berge

    Skomentuj 0

    Grupa 1:

    1. Kevin Woelbert (Niemcy) - 10 (5,5,-)

    2. Daniel Bewley (Wielka Brytania) - 9 (2,4,5)

    3. Andrzej Lebiediew (Łotwa) - 7 (3,3,4)

    ---

    4. Adam Ellis (Wieka Brytania) - 5 (4,1,1)

    5. Matej Zagar (Słowenia) - 5 (d,2,3)

    6. Niels Kristian Iversen (Dania) - 3 (1,d,2)

    Skomentuj 0

    29. Bewley, Lebiediew, Zagar, Iversen, Ellis, Woelbert (ns)

    Skomentuj 0

    Woelbert zrezygnował z jazdy w ostatnim biegu półfinałowym.

    Skomentuj 0

    Jason Doyle oraz Vaclav Milik to półfinaliści, którzy do tej pory wygrywali już Zlatą Prilbe. 

    Skomentuj 0

    W ostatnich dwóch biegach czeka nas bardzo dużo emocji. Zostało jeszcze pięć miejsc w finale. 

    Skomentuj 0

    Grupa 1:

    Adam Ellis (Wieka Brytania) - (4,1

    Niels Kristian Iversen (Dania) - (1,d

    Kevin Woelbert (Niemcy) - (5,5

    Daniel Bewley (Wielka Brytania) - (2,4

    Matej Zagar (Słowenia) - (d,2

    Andrzej Lebiediew (Łotwa) - (3,3

    Grupa 2:

    Timo Lahti (Finlandia) - (5,0

    Jaimon Lidsey (Australia) - (1,1

    Jason Doyle (Australia) - (2,4

    Dimitri Berge (Francja) - (4,3

    Vaclav Milik (Czechy) - (0,2

    Rasmus Jensen (Dania) - (3,5,

    Skomentuj 0

    28. Jensen, Doyle, Berge, Milik, Lidsey, Lahti

    Skomentuj 0

    Niemiec już na pewno wystartuje w finale. Świetnie zawody w jego wykonaniu do tej pory!

    Skomentuj 0

    27. Woelbert, Bewley, Lebiediew, Zagar, Ellis, Iversen (d)

    Skomentuj 0

    Ponownie świetnie spisali się Woelbert i Lahti, którzy są najbliżej awansu do finału. 

    Skomentuj 0

    Półfinały:

    Grupa 1:

    Adam Ellis (Wieka Brytania) - (4,

    Niels Kristian Iversen (Dania) - (1,

    Kevin Woelbert (Niemcy) - (5,

    Daniel Bewley (Wielka Brytania) - (2,

    Matej Zagar (Słowenia) - (d,

    Andrzej Lebiediew (Łotwa) - (3,

    Grupa 2:

    Timo Lahti (Finlandia) - (5,

    Jaimon Lidsey (Australia) - (1,

    Jason Doyle (Australia) - (2,

    Dimitri Berge (Francja) - (4,

    Vaclav Milik (Czechy) - (0,

    Rasmus Jensen (Dania) - (3,

    Skomentuj 0

    26. Lahti, Berge, Jensen, Doyle, Lidsey, Milik

    Skomentuj 0

    25. Woelbert, Ellis, Lebiediew, Bewley, Iversen, Zagar (d/6)

    Skomentuj 0

    Czy Daniel Bewley wygra dzisiejsze zawody?

    zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

    Skomentuj 0

    Przed nami sześć biegów półfinałowych, z których wyłonieni zostaną finaliści dzisiejszego turnieju. 

     

    Skomentuj 0

    W półfinale mamy jednego przedstawiciela gospodarzy - Vaclava Milika. 

     

    Skomentuj 0

    Tak prezentują się grupy półfinałowe:

    Grupa 1:

    Adam Ellis (Wieka Brytania)

    Niels Kristian Iversen (Dania)

    Kevin Woelbert (Niemcy)

    Daniel Bewley (Wielka Brytania)

    Matej Zagar (Słowenia)

    Andrzej Lebiediew (Łotwa)

    Grupa 2:

    Timo Lahti (Finlandia)

    Jaimon Lidsey (Australia)

    Jason Doyle (Australia)

    Dimitri Berge (Francja)

    Vaclav Milik (Czechy)

    Rasmus Jensen (Dania) 

     

     

    Skomentuj 0

    Grupa 4:

    1. Daniel Bewley (Wielka Brytania) - 10 (5,4,5)

    2. Rasmus Jensen (Dania) - 9 (4,5,2)

    3. Andrzej Lebiediew (Łotwa) - 7 (2,3,4)

    ---

    4. David Bellego (Francja) - 5 (1,2,3)

    5. Matic Ivacic (Słowenia) - 4 (3,1,1)

    6. Nicolas Covatti (Włochy) - 0 (-,-,-)

    R1. Jaroslav Petrak (Czechy) - 0 (0,d,0)

    Skomentuj 0

    24. Bewley, Lebiediew, Bellego, Jensen, Ivacic, Petrak

    Skomentuj 0

    Petrak za Covattiego.

    Skomentuj 0

    Grupa 3:

    1. Dimitri Berge (Francja) - 9 (5,1,4)

    2. Matej Zagar (Słowenia) - 9 (4,5,d)

    3. Jaimon Lidsey (Australia) - 7 (3,4,3)

    ---

    4. Rohan Tungate (Australia) - 6 (1,0,5)

    5. Jan Kvech (Czechy) - 5 (2,3,2)

    6. Eduard Krcmar (Czechy) - 3 (0,2,1)

    Skomentuj 0

    23. Tungate, Berge, Lidsey, Kvech, Krcmar, Zagar (d/5)

    Skomentuj 0

    Grupa 2:

    1. Timo Lahti (Finlandia) - 9 (1,5,4)

    2. Niels Kristian Iversen (Dania) - 8 (3,1,5)

    3. Vaclav Milik (Czechy) - 8 (5,0,3)

    ---

    4. Norick Bloedern (Niemcy) - 8 (4,4,1)

    5. Krzysztof Buczkowski (Polska) - 5 (2,3,0)

    6. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 4 (d,2,2)

    Skomentuj 0

    22. Iversen, Lahti, Milik, Lindbaeck, Bloedern, Buczkowski

    Buczkowski także żegna się już z turniejem

    Skomentuj 0

    Grupa 1:

    1. Adam Ellis (Wieka Brytania) - 9 (2,4,5)

    2. Jason Doyle (Australia) - 8 (4,3,4)

    3. Kevin Woelbert (Niemcy) - 6 (5,0,1)

    ---

    4. Bartosz Smektała (Polska) - 5 (d,5,0)

    5. Luke Becker (USA) - 5 (3,2,2)

    6. Oliver Berntzon (Szwecja) - 4 (1,1,3,)

     

    Skomentuj 0

    21. Ellis, Doyle, Berntzon, Becker, Woelbert, Smektała

    Polak żegna się z zawodami

    Skomentuj 0

    Ciekawa rywalizacja w większości grup i jeszcze wszystko może się wydarzyć w ostatniej serii ćwierćfinałowej. 

    Skomentuj 0

    Który z Polaków awansuje do półfinalu?

    zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

    Skomentuj 0

    Przerwa na prace torowe. 

    Skomentuj 0

    Ćwierćfinały:

    Grupa 1:

    Kevin Woelbert (Niemcy) - (5,0,

    Jason Doyle (Australia) - (4,3,

    Luke Becker (USA) - (3,2,

    Bartosz Smektała (Polska) - (d,5,

    Adam Ellis (Wieka Brytania) - (2,4,

    Oliver Berntzon (Szwecja) - (1,1,

    Grupa 2:

    Vaclav Milik (Czechy) - (5,0,

    Antonio Lindbaeck (Szwecja) - (d,2,

    Krzysztof Buczkowski (Polska) - (2,3,

    Niels Kristian Iversen (Dania) - (3,1,

    Norick Bloedern (Niemcy) - (4,4,

    Timo Lahti (Finlandia) - (1,5,

    Grupa 3:

    Dimitri Berge (Francja) - (5,1,

    Jan Kvech (Czechy) - (2,3,

    Eduard Krcmar (Czechy) - (0,2,

    Matej Zagar (Słowenia) - (4,5,

    Rohan Tungate (Australia) - (1,0,

    Jaimon Lidsey (Australia) - (3,4,

    Grupa 4:

    Matic Ivacic (Słowenia) - (3,1,

    Nicolas Covatti (Włochy) - (-,-,

    Daniel Bewley (Wielka Brytania) - (5,4,

    Rasmus Jensen (Dania) - (4,5,

    Andrzej Lebiediew (Łotwa) - (2,3,

    David Bellego (Francja) - (1,2,

    R1. Jaroslav Petrak (Czechy) - (0,d,

    Skomentuj 0

    Rasmus Jensen i Daniel Bewley również są pewni udziału w półfinale. 

    Skomentuj 0

    20. Jensen, Bewley, Lebiediew, Bellego, Ivacic, Petrak (d/6)

    Defekt Petraka na pierwszym łuku. 

    Skomentuj 0

    Matej Zagar już na pewno pojedzie w półfinale. 

    Skomentuj 0

    Ponownie Petrak zastąpi Covattiego.

    Skomentuj 0

    19. Zagar, Lidsey, Kvech, Krcmar, Berge, Tungate

    Skomentuj 0

    18. Lahti, Bloedern, Buczkowski, Lindbaeck, Iversen, Milik

    Skomentuj 0

    17. Smektała, Ellis, Doyle, Becker, Berntzon, Woelbert

    Skomentuj 0

    Skomentuj 0

    Ćwierćfinały:

    Grupa 1:

    Kevin Woelbert (Niemcy) - (5,

    Jason Doyle (Australia) - (4,

    Luke Becker (USA) - (3,

    Bartosz Smektała (Polska) - (d,

    Adam Ellis (Wieka Brytania) - (2,

    Oliver Berntzon (Szwecja) - (1,

    Grupa 2:

    Vaclav Milik (Czechy) - (5,

    Antonio Lindbaeck (Szwecja) - (d,

    Krzysztof Buczkowski (Polska) - (2,

    Niels Kristian Iversen (Dania) - (3,

    Norick Bloedern (Niemcy) - (4,

    Timo Lahti (Finlandia) - (1,

    Grupa 3:

    Dimitri Berge (Francja) - (5,

    Jan Kvech (Czechy) - (2,

    Eduard Krcmar (Czechy) - (0,

    Matej Zagar (Słowenia) - (4,

    Rohan Tungate (Australia) - (1,

    Jaimon Lidsey (Australia) - (3,

    Grupa 4:

    Matic Ivacic (Słowenia) - (3,

    Nicolas Covatti (Włochy) - (-,

    Daniel Bewley (Wielka Brytania) - (5,

    Rasmus Jensen (Dania) - (4,

    Andrzej Lebiediew (Łotwa) - (2,

    David Bellego (Francja) - (1,

    R1. Jaroslav Petrak (Czechy) - (0,

    Skomentuj 0

    W Pardubicach trwają prace torowe.

    Skomentuj 0

    16. Bewley, Jensen, Ivacic, Lebiediew, Bellego, Petrak

    Skomentuj 0

    Za Włocha ostatecznie wystartuje Jaroslav Petrak.

    Skomentuj 0

    Powtórka odbędzie się w pełnym składzie.

    Skomentuj 0

    Upadek na pierwszym łuku zaliczył Covatti.

    Skomentuj 0

    15. Berge, Zagar, Lidsey, Kvech, Tungate, Krcmar

    Skomentuj 0

    14. Milik, Bloedern, Iversen, Buczkowski, Lahti, Lindbaeck (d)

    Skomentuj 0

    13. Woelbert, Doyle, Becker, Ellis, Berntzon, Smektała (d/6)

    Skomentuj 0

    Zaczynamy ćwierćfinały.

    Skomentuj 0

    Przerwa na równanie toru.

    Skomentuj 0

    Grupa 4:

    1. Timo Lahti (Finlandia) - 10 (5,5,3)

    2. Dimitri Berge (Francja) - 9 (4,4,5)

    3. Nicolas Covatti (Włochy) - 7 (d,3,4)

    ---

    4. Petr Chlupac (Czechy) - 5 (3,2,1)

    5. Celina Liebmann (Niemcy) - 4 (2,1,2)

    6. Norbert Magosi (Węgry) - 1 (1,0,0)

     

    Skomentuj 0

    12. Berge, Covatti, Lahti, Liebmann, Chlupac, Magosi

    Skomentuj 0

    Grupa 3:

    1. Jaimon Lidsey (Australia) - 10 (5,2,5)

    2. Matic Ivacic (Słowenia) - 8 (3,5,2)

    3. Adam Ellis (Wieka Brytania) - 8 (4,4,3)

    ---

    4. Daniel Klima (Czechy) - 7 (2,3,4)

    5. Jakub Valkovic (Słowacja) - 2 (0,1,1)

    6 Jordan Dubernard (Francja) - 1 (1,0,0)

    Skomentuj 0

    11. Lidsey, Klima, Ellis, Ivacic, Valkovic, Dubernard

    Skomentuj 0

    Grupa 2:

    1. David Bellego (Francja) - 9 (5,4,-)

    2. Luke Becker (USA) - 8 (4,2,4)

    3. Niels Kristian Iversen (Dania) - 7 (2,5,2)

    ---

    4. Daniel Gappmaier (Austria) - 6 (0,1,5)

    5. Michele Paco Castagna (Włochy) - 6 (3,3,3)

    6. Marko Lewiszyn (Ukraina) - 2 (1,0,1)

     

    Skomentuj 1

    10. Gappmaier, Becker, Castagna, Iversen, Lewiszyn, Bellego (ns)

    Skomentuj 0

    Grupa 1:

    1. Kevin Woelbert (Niemcy) - 10 (5,5,-)

    2. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 9 (0,4,5)

    3. Eduard Krcmar (Czechy) - 6 (2,1,4)

    ---

    4. Mads Hansen (Dania) - 6 (3,3,3)

    5. Nick Skorja (Słowenia) - 4 (1,2,2)

    6. Bartłomiej Kowalski (Polska) - 4 (4,d,ns)

    R1. Jaroslav Petrak (Czechy) - 1 (1)

     

    Skomentuj 0

    9. Lindbaeck, Krcmar, Hansen, Skorja, Petrak, Kowalski (ns)

    Kowalski nie pojawił się na starcie

    Skomentuj 0

    Jaroslav Petrak (Czechy), zastąpi Woelberta w następnej gonitwie.

    Skomentuj 0

    Który z Polaków zajmie najwyższe miejsce?

    zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

    Skomentuj 0

    Eliminacje:

    Grupa 1:

    Bartłomiej Kowalski (Polska) - (4,d,

    Mads Hansen (Dania) - (3,3,

    Kevin Woelbert (Niemcy) - (5,5,

    Nick Skorja (Słowenia) - (1,2,

    Antonio Lindbaeck (Szwecja) - (0,4,

    Eduard Krcmar (Czechy) - (2,1,

    Grupa 2:

    Luke Becker (USA) - (4,2,

    Marko Lewiszyn (Ukraina) - (1,0,

    Michele Paco Castagna (Włochy) - (3,3,

    Niels Kristian Iversen (Dania) - (2,5,

    Daniel Gappmaier (Austria) - (0,1,

    David Bellego (Francja) - (5,4

    Grupa 3:

    Jaimon Lidsey (Australia) - (5,2,

    Jordan Dubernard (Francja) - (1,0,

    Adam Ellis (Wieka Brytania) - (4,4,

    Matic Ivacic (Słowenia) - (3,5,

    Jakub Valkovic (Słowacja) - (0,1

    Daniel Klima (Czechy) - (2,3,

    Grupa 4:

    Petr Chlupac (Czechy) - (3,2,

    Celina Liebmann (Niemcy) - (2,1,

    Nicolas Covatti (Włochy) - (1,3,

    Norbert Magosi (Węgry) - (d,0,

    Dimitri Berge (Francja) - (4,4,

    Timo Lahti (Finlandia) - (5,5,

    Skomentuj 0

    Przerwa na prace torowe.

    Skomentuj 0

    Lahti i Berge są już pewni jazdy w ćwierćfinale. 

    Skomentuj 0

    8. Lahti, Berge, Covatti, Chlupac, Liebmann, Magosi

    Magosi przebił oponę na ostatnim łuku. 

    Skomentuj 0

    7. Ivacic, Ellis, Klima, Lidsey, Valkovic, Dubernard

    Skomentuj 0

    David Bellego także zameldował się już w następnej rundzie. 

    Skomentuj 0

    6. Iversen, Bellego, Castagna, Becker, Gappmaier, Lewiszyn

    Skomentuj 0

    Kevin Woelbert z kompletem punktów jest już pewny udziału w ćwierćfinale. 

    Skomentuj 0

    5. Woelbert, Lindbaeck, Hansen, Skorja, Krcmar, Kowalski (d/6)

    Skomentuj 0

    Rok temu w turnieju zwyciężył Patryk Dudek, którego tym razem nie ma na liście startowej.

    Skomentuj 0

    Przypomnijmy, że w eliminacjach, ćwierćfinałach i półfinałach do dorobku liczą się dwa najlepsze spośród trzech przejazdów.

    Skomentuj 0

    Eliminacje:

    Grupa 1:

    Bartłomiej Kowalski (Polska) - (4,

    Mads Hansen (Dania) - (3,

    Kevin Woelbert (Niemcy) - (5,

    Nick Skorja (Słowenia) - (1,

    Antonio Lindbaeck (Szwecja) - (0,

    Eduard Krcmar (Czechy) - (2,

    Grupa 2:

    Luke Becker (USA) - (4,

    Marko Lewiszyn (Ukraina) - (1,

    Michele Paco Castagna (Włochy) - (3,

    Niels Kristian Iversen (Dania) - (2,

    Daniel Gappmaier (Austria) - (0,

    David Bellego (Francja) - (5,

    Grupa 3:

    Jaimon Lidsey (Australia) - (5,

    Jordan Dubernard (Francja) - (1,

    Adam Ellis (Wieka Brytania) - (4,

    Matic Ivacic (Słowenia) - (3,

    Jakub Valkovic (Słowacja) - (0,

    Daniel Klima (Czechy) - (2,

    Grupa 4:

    Petr Chlupac (Czechy) - (3,

    Celina Liebmann (Niemcy) - (2,

    Nicolas Covatti (Włochy) - (1,

    Norbert Magosi (Węgry) - (d,

    Dimitri Berge (Francja) - (4,

    Timo Lahti (Finlandia) - (5,

    Skomentuj 0

    Przerwa na kosmetykę toru.

    Skomentuj 0

    4. Lahti, Berge, Chlupac, Liebmann, Magosi, Covatti (d/6)

    Celina Liebmann z pierwszymi punktami w dzisiejszych zawodach.

    Skomentuj 0

    Bieg został przerwany ponownie. Tym razem nierówno do góry wystrzeliła taśma maszyny startowej. 

    Skomentuj 0

    Na starcie 4. biegu ruszał się Petr Chlupac i sędzia postanowił przerwać wyścig. 

    Skomentuj 0

    3. Lidsey, Ellis, Ivacic, Klima, Dubernard, Valkovic

    Skomentuj 0

    2. Bellego, Becker, Castagna, Iversen, Lewiszyn, Gappmaier

    Skomentuj 0

    1. Woelbert, Kowalski, Hansen, Krcmar, Skorja, Lindbaeck

    Skomentuj 0

    Zakończyła się prezentacja i już za chwilę pierwszych sześciu zawodników pojawi się na torze. 

    Skomentuj 0

    Z każdej z grup trzech najlepszych zawodników awansuje do ćwierćfinałów, w których czeka już 12 żużlowców:

    Jason Doyle (Australia), Bartosz Smektała (Polska), Oliver Berntzon (Szwecja), Vaclav Milik (Czechy), Krzysztof Buczkowski (Polska), Norick Bloedern (Niemcy), Jan Kvech (Czechy), Matej Zagar (Słowenia), Rohan Tungate (Australia), Daniel Bewley (Wielka Brytania), Rasmus Jensen (Dania), Andrzej Lebiediew (Łotwa).

    Skomentuj 0

    Lista startowa grup eliminacyjnych:

     

    Grupa 1:

    Bartłomiej Kowalski (Polska)

    Mads Hansen (Dania)

    Kevin Woelbert (Niemcy)

    Nick Skorja (Słowenia)

    Antonio Lindbaeck (Szwecja)

    Eduard Krcmar (Czechy)

    Grupa 2:

    Luke Becker (USA)

    Marko Lewiszyn (Ukraina)

    Michele Paco Castagna (Włochy)

    Niels Kristian Iversen (Dania)

    Daniel Gappmaier (Austria)

    David Bellego (Francja)

    Grupa 3:

    Jaimon Lidsey (Australia)

    Jordan Dubernard (Francja)

    Adam Ellis (Wieka Brytania)

    Matic Ivacic (Słowenia)

    Jakub Valkovic (Słowacja)

    Daniel Klima (Czechy)

    Grupa 4:

    Petr Chlupac (Czechy)

    Celina Liebmann (Niemcy)

    Nicolas Covatti (Włochy)

    Norbert Magosi (Węgry)

    Dimitri Berge (Francja)

    Timo Lahti (Finlandia) 

     

     

    Skomentuj 0

    Rozpoczyna się prezentacja. Jako pierwszy wyjechał Jason Doyle. Na stadion nie dotarł jeszcze Michele Paco Castagna, który jednak ma zdążyć na zawody. Jego motocykle są już gotowe w parku maszyn. 

     

    Skomentuj 0

    Relacja (za: speedwaylive.eu)

     

    Skomentuj 0

    Tak za to wygląda tabela biegowa. 

    Skomentuj 0

    Tak prezentuje się rozpiska czasowa dzisiejszych zawodów. 

    Skomentuj 0