Żużlowa niedziela. Nadszedł moment prawdy w PGE Ekstralidze! Jaka kolejność podium?

Dla kogo złoto, dla kogo srebro, a dla kogo brąz? W niedzielę w PGE Ekstralidze wszystko będzie jasne. Blisko obrony tytułu jest Platinum Motor Lublin, który liczy na to, że we Wrocławiu będzie świętować swoje drugie mistrzostwo w historii.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Fredrik Lindgren WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Fredrik Lindgren
Sprawdź, jakie wydarzenia czekają na kibiców w żużlową niedzielę 24 września.

***

Finał PGE Ekstraligi

Betard Sparta Wrocław - Platinum Motor Lublin

Zanim w ogóle rywalizacja o złoto wystartowała, wiadomo było, że sytuacja kadrowa wrocławian jest nieciekawa. Kontuzje Macieja Janowskiego i Tai'a Woffindena to wszak potężne osłabienia. W Lublinie widać to było doskonale, choć Sparta walczyła dzielnie i była blisko dobicia do granicy 40 "oczek". Niemniej nienarzekający na urazy Motor wykonał zadanie, więc na Dolny Śląsk zawita z otwartą przyłbicą po to, aby postawić kropkę nad "i". Powrót Woffindena wzmacnia siłę gospodarzy, lecz i tak ich położenie jest bardzo trudne. Można się jednak spodziewać, że wypełniony po brzegi Stadion Olimpijski będzie robić wszystko, aby ponieść Spartan, by ci wbrew wszystkiemu i wszystkim zaskoczyli żużlowy świat. Początek meczu finałowego o 19:15. W pierwszym 51:39 wygrał Motor.
Betard Sparta Wrocław
Platinum Motor Lublin
35:55 Bieg .

Relacja Live

O brązowy medal

Tauron Włókniarz Częstochowa - For Nature Solutions KS Apator Toruń

Niewykluczone, że na koniec PGE Ekstraligi większe emocje będą towarzyszyć walce o trzecie miejsce. Przewaga torunian jest solidna i pod Jasną Górę zawitają oni z lepszą niż rok temu, gdy wygrali u siebie tylko 46:44. Zresztą, Włókniarz w 2022 był mocniejszym zespołem, a na pewno na tym etapie w lepszej formie i z większą pewnością siebie. Częstochowianie, choć mają kłopoty ze skutecznością, na pewno spróbują wszystkiego, by odrobić stratę i wdrapać się na podium. Przyjezdni z Grodu Kopernika mają jednak pełne prawo mieć nadzieję na to, że po siedmiu latach zdobędą w końcu medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Początek spotkania o 16:00. W pierwszym 50:40 wygrał KS Apator.
Tauron Włókniarz Częstochowa
For Nature Solutions KS Apator Toruń
46:44 Bieg .

Relacja Live

Zlata Prilba w Pardubicach

Już po raz 75. w Pardubicach odbędzie się słynna impreza gromadząca na trybunach wielu kibiców z całego świata. Rywalizacja na Svitkovie zamknie obfity w speedway weekend w Czechach. W piątek odbył się finał TAURON SEC, a w sobotę Zlata Stuha. W niedzielę wzorem poprzednich lat wystartuje aż 36 zawodników. Na początek 24 z nich rozpocznie zmagania od eliminacji. Po trzech najlepszych z każdej grupy trafi do ćwierćfinałów, gdzie czekać będzie rozstawiona dwunastka. Na liście startowej nie brakuje gwiazd. Awizowane są choćby takie tuzy jak: Jason Doyle, Max FrickeChris Holder, Niels Kristian Iversen, Kai Huckenbeck, Antonio Lindbaeck, Andrzej Lebiediew czy też Polacy w osobach Szymona Woźniaka i Bartosza Smektały. Początek turnieju o 12:00. Relacja tekstowa LIVE na WP SportoweFakty -->

Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska w Świętochłowicach

Będzie to drugie ściganie w 2023 roku w tym mieście po renowacji obiektu i gruntownej przebudowie toru. Wcześniej ścigano się tam 15 lipca, kiedy odbył się turniej Nice Cup. Zakończył się on zwycięstwem Kevina Małkiewicza. W niedzielnych Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska mają rywalizować m.in. Daniel Kaczmarek, Marko LewiszynHubert Łęgowik, Oskar Polis, Tim Soerensen czy Patryk Wojdyło. Na trybunach ponownie pojawi się 999 osób. Początek zawodów o 15:00. Relacja tekstowa LIVE na WP SportoweFakty -->

ZOBACZ WIDEO: Jest zaskoczony. Mówi o bierności Fogo Unii i ZOOleszcz GKM-u

CZYTAJ WIĘCEJ:
Kibice Platinum Motoru uderzają w Betard Spartę. "Nam zostało to odebrane"
Iluzoryczne szanse Betard Sparty? Powodów jest co najmniej kilka

Oglądaj TAURON SEC tylko w TVP Sport

Kto zostanie drużynowym mistrzem Polski na żużlu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×