Żużel. Siódemka sezonu 2. Ligi. Takich młodzieżowców chciałby mieć każdy!

Awansem SpecHouse PSŻ-u Poznań zakończył się sezon 2022 w 2. Lidze Żużlowej. W naszej 7 rozgrywek znalazł się jednak tylko jeden zawodnik Skorpionów, ale za to jaki!

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Francis Gusts WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Francis Gusts
Siódemka sezonu 2. Ligi Żużlowej:

Nick Morris (Optibet Lokomotiv Daugavpils). Lider i ostoja drużyny z Łotwy. W niektórych meczach w pojedynkę ciągnął wynik zespołu, który przeważnie leżał na jego barkach. Po dobrym sezonie nie dziwi to, że na brak ofert z polskiej ligi nie narzeka.

Oskar Polis (OK Bedmet Kolejarz Opole). Najskuteczniejszy Polak 2. Ligi Żużlowej. Razem z Jacobem Thorssellem był najbardziej zapracowanym zawodnikiem na drugoligowych torach. W całym sezonie wystąpił w 89 biegach. Nie notował wpadek, aż przyszedł rewanżowy mecz finałowy, który nie ułożył się po jego myśli. Warto mieć jednak z tyłu głowy, że doskwierał mu ból po upadku w pierwszym biegu spotkania.

Daniel Kaczmarek (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz). Nie unikał słabszych występów, choć pozostawił po sobie dobre wrażenie. Drugi po Oskarze Polisie najlepszy zawodnik krajowy w II lidze. Być może trudno przypomnieć sobie jakieś spektakularne akcje z jego strony, ale w kilku meczach pokazał, że warto na niego stawiać.

ZOBACZ Fredrik Lindgren latem rozważał zakończenie kariery! Szczerze opowiedział o swoich problemach

Josh Pickering (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz). Z trójki Australijczyków, która startowała w tym sezonie dla Niedźwiadków, to on prezentował się najlepiej. W niektórych meczach widać było braki w znajomości polskich torów, jednak szybko się uczył i wyciągał wnioski. W następnym roku może być jeszcze skuteczniejszy.

Artur Mroczka (Budmax-Stal Polonia Piła). Showman przez wielkie "s". Ulubieniec fanów w Pile, zmora przeciwników. Imponował szczególnie na domowym torze. W ekspresywny sposób okazywał radość po udanych biegach, co pobudzało kibiców do większego dopingu. Kto wie, czy z taką dyspozycją nie poradziłby sobie szczebel wyżej.

Francis Gusts (SpecHouse PSŻ Poznań). Niewątpliwie najlepszy zawodnik drugoligowych rozgrywek. Świadczy o tym m.in. pierwsze miejsce na liście najskuteczniejszych zawodników II ligi i średnia biegowa 2,317 pkt/bieg. Łotysz był asem w talii trenera Tomasza Bajerskiego. W meczu finałowym zdobył czysty komplet, 15 punktów. Udowodnił, że zasługuje na jazdę minimum w eWinner 1. Lidze.

Bartłomiej Kowalski (OK Bedmet Kolejarz Opole - "gość"). Regulamin w 2. Lidze pozwalał na korzystanie z "gości", więc i my postanowiliśmy skorzystać z tego zapisu. Trudno bowiem wskazać polskiego młodzieżowca, któremu należałoby się miejsce w siódemce sezonu. Wybór padł na Bartłomieja Kowalskiego, który pojechał tylko w trzech meczach, ale spisał się w nich bardzo dobrze. Kibice w Opolu mogą żałować, że zabrakło go w spotkaniach finałowych.

***

* Powyższe zestawienie jest wyborem siedmiu najlepszych zawodników kolejki w 2. Lidze Żużlowej. Są oni wybierani zgodnie z obowiązującym regulaminem (w składzie minimum trzech zawodników krajowych - w tym przynajmniej jeden junior).

Zobacz także:
Kurczy się kadra Stelmet Falubazu
Woryna największą niespodzianką? 

Kto twoim zdaniem był najlepszym zawodnikiem sezonu 2022 w II lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×