Żużel. Bewley wygrał próbę czasową na Motoarenie. Oto lista startowa GP Polski

Po raz trzeci w tym sezonie Daniel Bewley wykręcił najlepszy czas podczas próby czasowej przed zawodami cyklu Grand Prix. Brytyjczyk okazał się najszybszy na Motoarenie w Toruniu. Z Polaków najwyżej uplasował się Kacper Woryna.

Tomasz Janiszewski
Daniel Bewley WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Daniel Bewley
Tegoroczne kwalifikacje do turnieju Grand Prix odbyły się po raz ostatni, bo też w sobotni wieczór w Toruniu odbędzie się finałowa runda Indywidualnych Mistrzostw Świata. Popołudniową "czasówkę" wygrał Daniel Bewley, który wcześniej wykręcał najlepszy czas w czerwcu w Gorzowie Wielkopolskim i we wrześniu w Vojens. Na Motoarenie przemierzył jedno okrążenie w 13.547.

Brytyjczyk wyprzedził Martina Vaculika (13.591) i Leona Madsena (13.758). Z grona Polaków najlepszy okazał się Kacper Woryna, który był piąty (13.841). Siódmy był Maciej Janowski (13.853), ósmy Patryk Dudek (13.898), dziewiąty Jakub Miśkowiak (13.900), dziesiąty Bartosz Zmarzlik (13.904), a dwunasty Paweł Przedpełski (13.921).

Podczas wyborów pierwsza czwórka wybierających, czyli Bewley, Vaculik, Madsen i Tai Woffinden konsekwentnie wybrała te numery, które dają dwukrotny start z pola A, czyli najlepszego podczas piątkowych zmagań w SGP2.

Przypomnijmy, że w GP 2022 walka toczy się wciąż o srebrny i brązowy medal, a także utrzymanie w pierwszej szóstce klasyfikacji generalnej. Wiadomo od dwóch tygodni, że złoty krążek zdobył, a w Toruniu go odbierze Zmarzlik.