Żużel. Utytułowany trener nie zmienia zdania. Nie wróci do ligi polskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Piotr Żyto
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Piotr Żyto
zdjęcie autora artykułu

Rozczarowani będą ci, którzy liczyli na angaż Piotra Żyty w jednym z klubów ligi polskiej. Utytułowany trener nie kwapi się do powrotu do pracy w naszym kraju i wszystko wskazuje na to, że sezon 2023 spędzi w szwedzkiej Rospiggarnie Hallstavik.

[tag=5809]

[/tag]Piotr Żyto uchodzi za jednego z najlepszych polskich trenerów żużlowych. Niektórzy nazywają go cwaniakiem, bo niejednokrotnie potrafił przechytrzyć rywali, czy w to w sposobie przygotowania nawierzchni, czy też zagrywkami taktycznymi.

Od lipca bieżącego roku jednak na próżno upatrywać Żyty w polskich rozgrywkach. Po tym, jak współpracę z doświadczonym szkoleniowcem zakończył Stelmet Falubaz Zielona Góra, ten postawił wyemigrować do Szwecji, gdzie związał się z Rospiggarną Hallstavik. Nie była to dla niego nowość, ponieważ już w przeszłości był trenerem innej szwedzkiej drużyny, Hammarby Sztokholm.

Okazuje się, że powrót do Skandynawii najprawdopodobniej nie zakończy się na jednym roku. Wszystko wskazuje na to, że również przyszłoroczne rozgrywki Piotr Żyto spędzi w Szwecji. Być może, podobnie jak w sezonie 2022, polski trener będzie także pomagał w prowadzeniu startującej na zapleczu Bauhaus-Ligan Vargarny Norrkoeping.

ZOBACZ Skąd wystrzał formy u ekstraligowego juniora? "Dyscyplina robi swoje"

Żyto dokłada również swoją cegiełkę przy szkoleniu młodzieży. Żużel w Szwecji w ostatnich latach podupada, a jedynym tak naprawdę utrzymującym się zawodnikiem w światowej czołówce jest Fredrik Lindgren. Rady i wskazówki doświadczonego trenera, który przecież ma w swojej kolekcji złoto mistrzostw Polski wywalczone z Falubazem Zielona Góra, mogą okazać się bezcenne.

To, co przemawia za pozostaniem Piotra Żyty w Szwecji, to m.in. otoczka i atmosfera wokół sportu żużlowego. W Kraju Trzech Koron brakuje przede wszystkim większej presji i czasami przesadzonej krytyki ze strony kibiców czy mediów. Utytułowany szkoleniowiec w rozmowie z naszym portalem zwracał uwagę na to, że mecz to zabawa, piknik, a nie wojna jak na spotkaniach w Polsce. Choć warto zaznaczyć, że Żyto nie mówi "nie" powrotowi do pracy w naszym kraju w najbliższych latach.

Zobacz także: Wilki powinny postawić na tego zawodnika?

Źródło artykułu:
Czy Piotr Żyto powinien wrócić do pracy w lidze polskiej?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (12)
avatar
Atomic
26.10.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Po pierwsze, kto by go niby chciał zatrudnić ? Po drugie, I bardzo dobrze, że nie wróci. Za udział w tym ordynarnym wale z walkowerem won z polskiego żużla. Zeszmacił się wtedy dożywotnio.  
avatar
L3524O
26.10.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Teraz uprzejmie donosi w Szwecji?  
avatar
Prmk
25.10.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
I bardzo dobrze. Nie ma miejsca dla konfidentów. Zielona upokorzyła się gdy go ponownie zatrudnili po ujawnieniu tego. Nie ma miejsca dla takiego dna  
avatar
EPICKI WNIKLIWY 2.0
25.10.2022
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
A TO ON GDZIEŚ WYJECHAŁ NIE ZAUWAŻYŁEM XDDD  
avatar
speed01
25.10.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Wspaniała wiadomość.