Żużel. Finalista mistrzostw Europy zadecydował o przyszłości. Nigdzie się nie wybiera

Kacper Grzelak podjął decyzję w sprawie swojej żużlowej przyszłości. 19-latek, za którym debiut w PGE Ekstralidze, ścigał się będzie tym razem na zapleczu najlepszej ligi świata.

Mateusz Kozanecki
Kacper Grzelak WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Kacper Grzelak
Za Kacprem Grzelakiem pierwszy w karierze sezon na ekstraligowych torach. Jego występy nie należały jednak do najbardziej okazałych. Wychowanek ostrowskiego klubu pojechał w 7 meczach.

Wystąpił w 14 wyścigach, w których zdobył zaledwie 3 punkty, co dało mu średnią na poziomie 0,214 pkt/bieg. Jego zespół przegrał wszystkie mecze i spadł do eWinner 1. Ligi.

Grzelak, podobnie jak wcześniej Sebastian Szostak, Jakub Poczta i Jakub Krawczyk, zdecydował się na pozostanie w macierzystym klubie. Będzie to już jego piąty sezon w ostrowskich barwach.

ZOBACZ Magazyn PGE Ekstraligi. Staszewski, Cegielski i Świsłowski gośćmi Musiała

Przypomnijmy, że wraz z kolegami z drużyny zwyciężył w rozgrywkach U-24 Ekstraligi. Tam notował średnio 1,814 pkt/bieg, co dało mu 24. miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

17 września 2022 Kacper Grzelak wystartował w finale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w węgierskim Nagyhalasz. Wywalczył w nim cztery punkty, co dało mu 12. miejsce.

Przypomnijmy, że w kadrze Arged Malesy Ostrów jest obecnie oficjalnie tylko trzech seniorów - Oliver Berntzon, Matias Nielsen i Victor Palovaara - oraz czterech juniorów. Do zespołu dołączyć ma jeszcze Tobiasz Musielak, a kontrakt przedłużyć Grzegorz Walasek.