Żużel. Kolejna reprezentacja powołana. Nie obyło się bez niespodzianek

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Fredrik Lindgren przed Dominikiem Kuberą
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Fredrik Lindgren przed Dominikiem Kuberą
zdjęcie autora artykułu

W środowe przedpołudnie poznaliśmy skład reprezentacji Szwecji na sezon 2023. Morgan Andersson mocno zaskoczył kilkoma wyborami.

W ostatnich dniach szwedzka federacja SVEMO poinformowała o nazwiskach menadżerów reprezentacji narodowych w sezonie 2023.

Teraz przyszła pora, by ogłosić zawodników, którzy powalczą w żółto-niebieskim kevlarze m.in. w mistrzostwach świata i Europy.

Szwedzi zdecydowali się powołać trzy zespoły - seniorów, a także łączoną dla trzech kategorii: u23, u21 i u19. I w obu drużynach nie obyło się bez niespodzianek.

Morgan Andersson zdecydował się zaufać Pontusowi Aspgrenowi i choć ten stracił praktycznie cały ubiegły sezon, to znalazł się w dziesięcioosobowej kadrze. Kolejną szansę dostanie także Antonio Lindbaeck, który w ubiegłym roku wyleciał z reprezentacji po tym, gdy został po raz kolejny zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu.

W szerokiej kadrze znalazło się również miejsce m.in. dla Filipa Hjelmlanda i Joela Anderssona, a pominięto chociażby siódmego zawodnika mistrzostw Szwecji, Ludviga Lindgrena.

W siedmioosobowym składzie młodszej kategorii wiekowej nie powołano m.in. czwartego juniora kraju, Eddiego Bocka, czy utalentowanych braci van Dyck.

SVEMO w komunikacie prasowym wytłumaczyła powody braku kadry w klasie 250cc:

"Jest wielu nowych zawodników, którzy pojawią się wraz z nowym sezonem. Wobec tego postanowiliśmy nie dokonywać wyborów już teraz, a postawić na inne rozwiązanie. Zawodnicy otrzymają powołania na wiosenne treningi, a następnie będą powoływani bezpośrednio do konkretnych zawodów" - czytamy.

Kadra Szwecji seniorów Kim Nilsson Fredrik Lindgren Oliver Berntzon Jacob Thorssell Antonio Lindbaeck Pontus Aspgren Victor Palovaara Mathias Thoernblom Filip Hjelmland Joel Andersson

Kadra Szwecji u23/u21/u19 Casper Henriksson - junior Gustav Grahn - junior Ludvig Selvin - junior Philip Hellstroem-Baengs - junior Noel Wahlqvist Anton Karlsson Jonatan Grahn

Kadra Szwecji 85cc Harry Lundahl Tyr Soederblom Milo Sjoeoe Charlie Netz

Czytaj także: To oni za kilka lat mogą stanowić o sile Stali Gorzów Jeszcze nie zadebiutował, a kibice już zachwyceni. To będzie strzał w "10"?

Przejmująca deklaracja Kudriaszowa. Mówi o oddawaniu pieniędzy ze zbiórki i kosztach leczenia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty