Żużel. Bartosz Zmarzlik kontra Leon Madsen już na starcie sezonu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik (z lewej) i Fredrik Lindgren
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik (z lewej) i Fredrik Lindgren
zdjęcie autora artykułu

Mistrz świata kontra srebrny i brązowy medalista. To wszystko będzie można zobaczyć 1 kwietnia w Toruniu na Motoarenie. Dziesiąta edycja PGE IMME im. Zenona Plecha po raz czwarty z rzędu odbędzie się na toruńskiej Motoarenie.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwszą edycję w Tarnowie wygrał Emil Sajfutdinow. Poza Toruniem i Tarnowem imprezy odbywały się również w Gdańsku oraz Lesznie. Na starcie zobaczymy wszystkich medalistów cyklu Grand Prix 2022: Bartosza Zmarzlika, Leona Madsena i Macieja Janowskiego.

Mistrz Świata już w pierwszym wyścigu zawodów w Toruniu zmierzy się z Leonem Madsenem. Maciej Janowski z nowym zawodnikiem Motoru Lublin pojedzie w wyścigu dziewiątym.

Bartosz Zmarzlik punktował we wszystkich biegach w PGE IMME w historii swoich startów. Trzykrotny mistrz świata wziął udział w 49 wyścigach w tych rozgrywkach, a jego wyczyn jest tym bardziej imponujący, że nie znajdziemy zawodnika z większą liczbą biegów od niego. Kolejni w tym zestawieniu są Jason Doyle (46) i Tai Woffinden (44) - jak wylicza Rafał Gurgurewicz.

ZOBACZ WIDEO Zapowiedź PGE IMME im. Zenona Plecha w Toruniu

Leon Madsen z Maciejem Janowskim rywalizować będą w dziewiętnastym wyścigu jubileuszowego turnieju.

Przypomnijmy sobie historyczne TOP3 wszystkich edycji. Tylko raz w historii PGE IMME zdarzyło się, że triumfator turnieju wygrał komplet wyścigów. Autorem tego osiągnięcia jest Emil Sajfutdinow, który nie znalazł pogromcy podczas inauguracyjnej edycji na torze w Tarnowie. Podium pierwszego turnieju w historii uzupełnili Darcy Ward i Martin Vaculik.

Tarnów 2014 1. Emil Sajfutdinow 2. Darcy Ward 3. Martin Vaculik

Leszno 2015 1. Grigorij Łaguta 2. Piotr Pawlicki 3. Greg Hancock

Gdańsk 2016 1. Krystian Pieszczek 2. Grigorij Łaguta 3. Piotr Protasiewicz

Gdańsk 2017 1. Leon Madsen 2. Kacper Woryna 3. Bartosz Zmarzlik

Gdańsk 2018 1. Patryk Dudek 2. Piotr Pawlicki 3. Nicki Pedersen

Gdańsk 2019 1. Bartosz Zmarzlik 2. Piotr Pawlicki 3. Martin Vaculik

Toruń 2020 1. Bartosz Zmarzlik 2. Jason Doyle 3. Leon Madsen

Toruń 2021 1. Jason Doyle 2. Janusz Kołodziej 3. Bartosz Zmarzlik

Toruń 2022 1. Bartosz Zmarzlik 2. Tai Woffinden 3. Leon Madsen

Trwa sprzedaż biletów na PGE IMME im. Zenona Plecha. Wejściówki można nabywać w cenie od 40 zł za pośrednictwem strony internetowej https://kstorun.kupbilety.pl/

Bilety, programy zawodów i akredytacje: - Normalny: 40 zł (strefa niebieska) - Ulgowy (od 7 do 18 r.ż.): 20 zł (strefa niebieska) - Dziecięcy (do 7 r.ż.): 10 zł (strefa niebieska) - Trybuna główna: 90 zł - Grupy zorganizowane: kontakt biuro@speedway.torun.pl lub tel. 669 998 671 - Program zawodów: 15 zł - Akredytacja dla mediów w systemie accredito.com - Na zawody nie obowiązują karnety.

Zobacz także:Matej Zagar przyjedzie do Łodzi na casting. Władze Orła biorą transfer pod uwagę?Kolejny mistrz świata w obsadzie. Znamy szesnastkę, która powalczy w Kryterium Asów

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (4)
avatar
DonLemon ACM and CKM
19.03.2023
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Kluczową kwestią apropos jeżdżenia na motorze w tym kraju jest to czy ktoś potępił Putina, jak szybko potępił Putina, jak mocno potępił Putina. Proponuję przed kolejnym sezonem obowiązkowy kwes Czytaj całość
avatar
Tomek z Bamy
19.03.2023
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
1. Maciej "Magic" Janowski 2. Tai Woffinden 3. Bartosz Zmarzlik.