Żużel. Beniaminek powalczy z gwiazdami ligi. Poznaliśmy składy na mecz o Puchar Fundacji PZM

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Jonas Seifert-Salk
WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Jonas Seifert-Salk
zdjęcie autora artykułu

2 kwietnia (niedziela) w Poznaniu odbędzie się Mecz o Puchar Fundacji Polskiego Związku Motorowego. Zespół ebebe PSŻ Poznań zmierzy się w nim z drużyną Gwiazd 1.i 2. Ligi Żużlowej. Znamy składy na to wydarzenie.

Obie drużyny zmierzą się w tym meczu w siedmioosobowych składach. Jak poinformował organizator wydarzenia, zawody odbędą się wedle ligowej tabeli biegów, ale nie będą w nich konieczne do spełnienia wymogi regulaminowe, dotyczące obecności w składzie zawodników u23, u24 i juniorów.

Tomasz Bajerski tym samym wystawił na to spotkanie najmocniejsze nazwiska. Będzie to dla zawodników kolejny etap walki o skład na inauguracyjne spotkanie ligowe.

Po wielu miesiącach przerwy w oficjalnych zawodach ujrzymy ponownie Aleksandra Łoktajewa.

Zawodników 1. Ligi oraz 2. Ligi Żużlowej poprowadzi Rafał Dobrucki, który będzie miał do swojej dyspozycji dwóch zawodników Abramczyk Polonii Bydgoszcz oraz Enea Falubazu Zielona Góra oraz po jednym reprezentancie: Arged Malesy Ostrów, OK Bedmet Kolejarza Opole i Unii Tarnów.

Awizowane składy ebebe PSŻ Poznań 9. Kevin Fajfer 10. Aleksandr Łoktajew 11. Adrian Gała 12. Emil Breum 13. Antonio Lindbaeck 14. Adrian Cyfer 15. Jonas Seifert-Salk

Gwiazdy 1. i 2. Ligi Żużlowej 1. Rasmus Jensen (Enea Falubaz Zielona Góra) 2. Oskar Polis (OK Bedmet Kolejarz Opole) 3. Tobiasz Musielak (Arged Malesa Ostrów) 4. Kenneth Bjerre (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) 5. Krzysztof Buczkowski (Enea Falubaz Zielona Góra) 6. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) 7. Matic Ivacic (Unia Tarnów)

Mecz będzie miał element charytatywny. Siedem procent przychodu z biletów zostanie przekazany na rzecz Fundacji PZM, która powstała z myślą o niesieniu pomocy ofiarom wypadków drogowych i sportowcom sportów motorowych.

Fundacja PZM pragnie też zapobiegać wypadkom drogowym poprzez propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i ograniczać skutki wypadków poprzez upowszechnianie wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj także: Marzy mu się Grand Prix w rodzinnym miasteczku Paweł Staszek z propozycją od uczestnika Grand Prix

ZOBACZ WIDEO: Gleb Czugunow stracił miejsce w składzie. Jako przyczynę podał stan psychiczny i brak zaangażowania

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Która drużyna wygra to spotkanie?
ebebe PSŻ Poznań
Gwiazdy 1. i 2. Ligi
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
Tomek z Bamy
21.03.2023
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
Menago Gwiazd 1 i 2 ligi-Don Bartolo Czekanski z Wilkszyna.