Żużel. Zaprezentowano jubileuszowe trofeum mistrzostw Europy. Waży 20 kilogramów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Trofeum za zwycięstwo w SEC 2023
Materiały prasowe / Trofeum za zwycięstwo w SEC 2023
zdjęcie autora artykułu

17 czerwca w Częstochowie rozpocznie się batalia o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu. W poniedziałek zaprezentowano okazałe trofeum, o które powalczą zawodnicy.

4 turnieje, 88 wyścigów i 352 okrążenia. W taki sposób cykl TAURON SEC zaprezentował promotor rozgrywek o mistrzostwo Starego Kontynentu, firma One Sport.

Rywalizacja rozpocznie się 17 czerwca w Częstochowie, a kolejnymi przystankami będą: Guestrow (5 sierpnia), Bydgoszcz (9 września) oraz Pardubice (22 września).

W tej chwili pewni udziału w rozgrywkach są trzej Polacy - Patryk Dudek, Janusz Kołodziej oraz Dominik Kubera i duet Duńczyków, Leon Madsen - Mikkel Michelsen.

ZOBACZ WIDEO: Żużel. Magazyn PGE Ekstraligi. Glazik, Sajfutdinow i Fajfer gośćmi Musiała

- Patrząc na obsadę, to będzie to imponujący cykl. Mam nadzieję, że poziomem i adrenaliną uda nam się przebić to, co działo się w ubiegłym roku, kiedy to do ostatniego biegu emocjonowaliśmy się walką o mistrzostwo - powiedział podczas poniedziałkowego spotkania z mediami, prezes zarządu One Sport, Karol Lejman.

Kolejnych dziesięciu stałych uczestników poznamy poprzez turniej SEC Challenge oraz przyznane dzikie karty. A ci, którzy znajdą się w ostatecznej obsadzie Indywidualnych Mistrzostw Europy powalczą o trofeum, które ma 80 centymetrów wysokości i waży 20 kilogramów.

W poniedziałek podczas konferencji prasowej w Częstochowie można było ujrzeć puchar na żywo. - Będziemy je prezentować podczas każdej z rund - dodał Łukasz Benz.

Czytaj także: Kariera zawodnika Texom Stali Rzeszów na rozdrożu Wypadł z pociągu i został sparaliżowany. W Polsce nie chcieli się z nim ścigać, bo był zagrożeniem

Źródło artykułu: WP SportoweFakty