Żużel. Kolejny cykl Darcy'ego Warda wystartował. Znamy zwycięzcę pierwszej rundy

W sobotę na przedmieściach Brisbane zainaugurowana została trzecia edycja cyklu organizowanego przez Darcy’ego Warda. W pierwszej rundzie serii rozgrywanej w Banyo, zwyciężył Michael West.

Stanisław Wrona
Darcy Ward Materiały prasowe / Judy Mackay / Na zdjęciu: Darcy Ward
Przypomnijmy, że kontuzjowany Darcy Ward przejął ośrodek Mick Doohan Raceway na początku 2021 roku i od tamtej pory regularnie organizuje w nim imprezy. W tym sezonie po raz trzeci w kalendarzu znalazł się jego mini cykl, składający się z pięciu rund.

Pierwsza odsłona tegorocznych BRTS Darcy Ward Speedway Championships zaplanowana była pierwotnie na 18 marca. W tym terminie nie doszła ona jednak do skutku, ponieważ na przeszkodzie stanęły złe warunki atmosferyczne i turniej odwołano z wyprzedzeniem. Dwa tygodnie później zawody odbyły się już bez problemów.

Ponieważ przy braku obostrzeń pandemicznych (co miało miejsce w poprzednich latach) więcej australijskich zawodników wyleciało już do Europy, udało się skompletować 12-osobową obsadę turnieju głównego. W tych okolicznościach po rundzie zasadniczej dwóch najlepszych zawodników awansowało do wielkiego finału, a byli nimi Kozza Smith (13 punktów) i Bradley Page (12).

Dwa ostatnie miejsca w decydującym wyścigu dnia zajęli zwycięzcy półfinałów - kolejno Michael West i Declan Kennedy. Ostatecznie w ostatniej odsłonie tego wieczoru triumf odniósł West przed Kennedym, na trzecim stopniu podium stanął Smith, a czwartą pozycję zajął Page.

W sześciu wyścigach rywalizowano również w klasie 250cc. W niej najlepszy okazał się tego dnia Jordy Loftus, który triumfował przed Aniką Loftus. Trzecie miejsce zajął Viv Muddle, a poza podium uplasował się Lachlan Hawgood.

Druga runda tegorocznego cyklu BRTS Championships była pierwotnie zaplanowana na 22 kwietnia, lecz tego samego dnia mają się również odbyć zawody "Super Serii" w Nowej Południowej Walii. Chcąc uniknąć kolizji terminów, przy mniejszej liczbie zawodników przebywających w Australii, runda w Banyo została przełożona na 27 maja, kiedy to powinna odbyć się już trzecia odsłona serii. Jej nowy termin zostanie z kolei podany w późniejszym terminie.

1. runda BRTS Darcy Ward Speedway Championship - Banyo, 1 kwietnia 2023:
1. Michael West - 11+3+3 (3,3,2,1,2) - 1. miejsce w półfinale + 1. miejsce w finale
2. Declan Kennedy - 10+3+2 (3,3,0,1,3) - 1. miejsce w półfinale + 2. miejsce w finale