Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Żużel. Specjalista od startów alarmuje. Nowy przepis to kolejne problemy?

Wydaje się, że zmiana przepisu o wysokości zawieszenia taśmy startowej przeszła zimą bez większego echa. O tym, jak duża będzie to różnica dla zawodników, mieliśmy się przekonać wiosną. I stało się to już podczas sobotnich PGE IMME.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Kacper Woryna WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Kacper Woryna
W przerwie zimowej władze polskiego żużla ogłosiły kolejne ważne zmiany w procedurze startowej.

Konkretniej chodzi o wysokość dolnej części taśmy startowej, która w ostatnich latach znajdowała się na wysokości 53 centymetrów.

Teraz na krajowym podwórku zdecydowano się iść w ślad za FIM i obniżyć dolną wartość. Od tego sezonu taśma musi znajdować się na wysokości pomiędzy 30 a 35 centymetrów. Takie rozwiązanie mogliśmy obserwować już podczas meczów sparingowych.

ZOBACZ WIDEO: Żużel. Magazyn PGE Ekstraligi. Czarnecki, Janowski i Holder gośćmi Musiała

- Jak taśma będzie niżej, to zawodnik będzie bardziej uważał na starcie. I to jest podstawowa sprawa. Dzięki obniżeniu wysokości taśmy odpadną nam nieprawidłowe starty polegające na wstrzeleniu się w moment startowy - tłumaczył Leszek Demski.

Z tych parametrów skorzystano również podczas sobotnich PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi, które odbywają się w Toruniu. I złapał się na tym, dosłownie, Kacper Woryna. W dwunastym wyścigu rybniczanin zahaczył o taśmę daszkiem. Na szczęście nie upadł na tor.

W mediach społecznościowych momentalnie rozgorzała dyskusja na temat tego przepisu. Głos zabrał również żużlowiec specjalizujący się świetnym wyjściem spod taśmy, czyli Tobiasz Musielak.

"Ojojojjjj ta taśma chyba za nisko … jest kilku szybkich startowców i będą takie sytuacje jak z Kacprem Woryną w przyszłości" - napisał na Twitterze reprezentant Arged Malesy Ostrów.

Czytaj także:
Zajął miejsce Apatora na Motoarenie. Będzie chciał przejąć klub?
Znają swoje miejsce w szeregu. Promotor mówi o ekspansji SEC

Czy nowy przepis spowoduje więcej przerwanych biegów z powodu zawadzenia o taśmę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×