Żużel. Groźny upadek w Bydgoszczy. Zawodnik Abramczyk Polonii z podejrzeniem kontuzji

Pechowo zakończyło się niedzielne spotkanie ligowe w Bydgoszczy dla Daniela Jeleniewskiego. W czternastym biegu dnia sczepił się on z Janem Kvechem i zaliczył upadek. Później udał się do szpitala na szczegółowe badania.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Daniel Jeleniewski WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Daniel Jeleniewski
Do zdarzenia doszło w czternastym biegu dnia. Jan Kvech objął w nim prowadzenie, ale na wjeździe w drugi łuk dał się wyprzedzić obu zawodnikom Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Czech nie zamierzał odpuszczać i rzucił się w pogoń za Danielem Jeleniewskim.

Niestety, ale między zawodnikiem ROW-u Rybnik a Jeleniewskim doszło do kontaktu. Nie było szans, by uniknęli oni upadku i po sczepieniu się motocyklami uderzyli w bandę.

Kvech dosyć szybko wstał z toru i udał się do parku maszyn. Jeleniewskiemu potrzebna była pomoc medyczna, a jak przekazano w Canal+ Sport 5, u Jeleniewskiego podejrzewany jest uraz lewego barku. Odczuwalny ból wymusił na nim wizytę w szpitalu.

Z uwagi na to, że Jeleniewski nie był zdolny do dalszej jazdy, a sprawcą kraksy był Kvech, w powtórce mógł go zastąpić Benjamin Basso. Duńczyk zameldował się na mecie na trzeciej pozycji.

Czytaj także:
Przełamanie Jakuba Miśkowiaka. Tego sobie życzy zawodnik Tauron Włókniarza
Mógł zdobyć punkty na wagę zwycięstwa. Tego żałuje Oskar Fajfer

ZOBACZ WIDEO: Co ze zdrowiem Fredrika Lindgrena? "To jest męczące dla mnie i innych ludzi"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×