Żużel. Pewna wygrana Motoru w cieniu niebezpiecznego wypadku. Wyrównana drużyna kluczem do sukcesu

We wtorek o godzinie 17 rozpoczęło się spotkanie, w którym U24 Beckhoff Sparta Wrocław podejmowało na Stadionie Olimpijskim Motor Lublin. Goście praktycznie od początku objęli prowadzenie i sukcesywnie powiększali przewagę, wygrywając 55:35

Mateusz Kmiecik
Fraser Bowes WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Fraser Bowes
U24 Beckhoff Sparta Wrocław rozegrało już jedno spotkanie w tym sezonie w ramach U-24 Ekstraligi. Na torze w Lesznie ulegli zdecydowanie miejscowej Duda Development Ciesiółka Auto Group Unii 30:59. Najwięcej punktów dla wrocławian zdobył w tym meczu Marius Nielsen, który zapisał obok swojego nazwiska osiem "oczek". Dla Motoru Lublin była to za to pierwsza potyczka w tym roku w rozgrywkach dla zawodników do 24. roku życia.

Niestety zawody zaczęły się fatalnie. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w trakcie drugiego biegu. Jadącego w czerwonym kasku Mateusza Panicza pociągnęło na wejściu w łuk, po czym wpadł w Bartosza Bańbora i razem upadli na tor. Młodzieżowiec Sparty stracił na kilka minut przytomność, ale na szczęście ją odzyskał. 18-latek został zabrany w karetce do szpitala, a pierwsze badania nie wykazały żadnych złamań.

Po godzinnej przerwie kontynuowano zawody. Lublinianie jednak już od powtórki drugiej gonitwy byli na prowadzeniu, a praktycznie w każdym następnym wyścigu powiększali swoją przewagę. Gospodarze nie zdołali wygrać nawet jednego biegu, a jedyne "trójki" po ich stronie przywieźli Lukas Fienhage oraz Jaroslav Vanicek. O sukcesie gości zadecydował wyrównany zespół, ponieważ mniej niż sześć punktów zdobył jedynie Jan Rachubik i Jan Młynarski. Ten drugi jednakże tylko raz pojawił się na torze.