Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Przedstawiciele Wilków przepytywani przez dwie godziny. Wyszli z inicjatywą

Prezes Cellfast Wilków Grzegorz Leśniak oraz trener Ireneusz Kwieciński przez dwie godziny tłumaczyli się przed Komisją Orzekającą Ligi ze złego stanu toru. Przedstawiciele klubu zrezygnowali z konfrontacyjnej postawy. Wkrótce poznamy werdykt KOL.

Mateusz Puka
Mateusz Puka
Ireneusz Kwieciński WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Ireneusz Kwieciński
Cellfast Wilkom Krosno grożą bardzo wysokie kary finansowe za kiepski stan nawierzchni oraz fatalne zachowanie swoich kibiców, którzy po meczu obrzucali kamieniami przedstawicieli drużyny przeciwnej i osoby funkcyjne. Jeszcze większą odpowiedzialność może ponieść trener Ireneusz Kwieciński, który za błędy w przygotowaniu toru, może zostać zawieszony nawet do końca sezonu.

Po wysłuchaniu przedstawicieli Wilków, KOL zamknęło sprawę i nie będzie odpytywać innych osób, które były zaangażowane w to spotkanie. Werdykt w sprawie kar może być ogłoszony praktycznie w każdym momencie.

Posiedzenia KOL rozpoczęło się w środę o godz. 18 i trwało do późnych godzin wieczornych. Przez dwie godziny na pytania władz KOL odpowiadał najpierw prezes klubu, a potem trener. Przedstawiciele Wilków opuścili salę bez informacji, jakiej decyzji mogą się spodziewać.

ZOBACZ WIDEO: Tor w Krośnie nie wybaczał błędów. Zobacz jak szybko można było stracić prowadzenie!

Obaj zdecydowali się jednak na łagodną retorykę i tłumaczyli, że większość problemów z torem wynikała z kiepskiej pogody. Gospodarze do dziś zapewniali, że chcieli przygotować bezpieczną nawierzchnię, ale materiał był tak mocno nasiąknięty wodą, że żaden z tradycyjnych sposobów prac torowych nie przynosił pożądanych efektów. Władze Wilków zrobiły więc wszystko, by zamieszanie z torem zakwalifikowano jako błąd w sztuce, a nie celowe zaniedbania.

Co więcej, z inicjatywy klubu zobowiązano się, że do piątku do władz polskiego żużla trafi szczegółowy plan naprawy jakości toru w Krośnie. Krok po kroku mają tam zostać opisane wszystkie planowane prace. Intensywne roboty na torze rozpoczną się już w niedzielę i potrwają przynajmniej do środy. Najprawdopodobniej już w kolejny piątek lub poniedziałek na tor zostanie zaproszony delegat GKSŻ, by odebrać tor i odwiesić licencję toru.

Krośnianie liczą, że taka postawa sprawi, że władze KOL nie będą surowo karać ich za incydenty podczas ostatniego meczu ze ebut.pl Stalą Gorzów. Kluczowe będzie także to, czy niedzielny skandal zostanie potraktowany jako recydywa i połączony z wcześniejszymi problemami torowymi. Poza wspomnianymi karami, kluczowe w perspektywie walki o utrzymanie może okazać się, czy władze KOL pozwolą Wilkom samodzielnie przygotowywać nawierzchnię do końca sezonu.

Czytaj więcej:
Adrian Miedziński: Biłem się z myślami
Cieślak mówi, dlaczego chce Holtę

Czy zamieszanie podczas meczu ze Stalą powinno zostać potraktowane jako celowy błąd Wilków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (57)
 • k 53 GKM Zgłoś komentarz
  ...Staszewski na lawce z zakrytymi dlonmi. S zacun .Jechali FAIR. A Krosno ,KRETACZE/KLAMCY/OSZUSCI.....???
  • k 53 GKM Zgłoś komentarz
   Witam. KOMBINATORZY/KRETACZE/OSZUSCI......SPAD,SPAD,SPAD z EE...
   • MarcinFZG Zgłoś komentarz
    Walkower lub niech gdzie indziej jadą jak nie umieją swojego toru przygotować . Ps.mocny jak full motor naucz się ortografi lub geografii ulanbataar to masz w głowie fanie klubu z
    Czytaj całość
    ukradzionych moich pieniędzy.
    • Antonio Koziobrody Zgłoś komentarz
     Co tu pytać "Watahy Kretaczy" Sprowadzic na ziemię i przestrzegać przepisy EL.Jak nie pasi walkowery walic NIKT NIE MA PRAWA NARAŻAĆ ZDROWIA ZAWODNIKOW!!!
     • Mocny Motor Zgłoś komentarz
      @Don Von Jonbaatar: Z Ulanbataar piszesz mongole?
      • majk Zgłoś komentarz
       Tor torem. Dlaczego dopuścili do zawodów przy takim torze? Czemu sędzia skończył nagle po 9 biegu kiedy pada rekord toru i tor się poprawia? Dlaczego nie zostało zapowiedziane, że
       Czytaj całość
       ścigamy się do końca 2 czy 3 serii ze względu na stan nawierzchni? Odpowiedź jest prosta. Znowu chcą na siłę utrzymać Grudziąc. Dopóki Fijałkowski jest w gdzie jest, dopóty będą cyrki w lidze. Już kiedyś sędziowie drukowali jak mogli dwumecz z UT a to tylko jeden z przykładów. Zobaczycie jeszcze niejedno w tym sezonie.
       • Spokój Zgłoś komentarz
        Sędzia przerwał mecz to niech się tłumaczy. A jak tor był zły to mógł sędzia ogłosić walkower przed meczem.
        • Majki_GKM Zgłoś komentarz
         Takie tłumaczenia to można dzieciom w szkole wciskać a nie poważnym działaczom...mam nadzieję że kara będzie adekwatna co do tych wszystkich meczów w krosnie
         • ECHNATON Zgłoś komentarz
          @Safona: Że słowo potężniejsze od miecza słyszałem ale jednak gwizdaniem dziury w karoserii nie zrobisz
          • Möchomorek Zgłoś komentarz
           • lio666 Zgłoś komentarz
            wytłumaczcie w wilkowyjach że to żużel a nie motocros
            • gardener Zgłoś komentarz
             Straszne, przez całe dwie godziny odpowiadali na pytania do późnej nocy (20:00) i wyszli z inicjatywą że teraz przygotują tor regulaminowy. Kabaretu ciąg dalszy
             • Rache Zgłoś komentarz
              Proponujemy po 50 000zl dla kazdego a dla GKSZ po 100 000 i juz wiecej nie rozmawiamy o torze w Krosnie.
              Zobacz więcej komentarzy (24)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×