Żużel. Coraz gorsze położenie Zdunek Wybrzeża. Cztery punkty po siedmiu meczach staną się faktem?

Po sensacyjnym zwycięstwie w Łodzi obraz Zdunek Wybrzeża zmienił się o 180 stopni. Później jednak gdańszczanie skomplikowali swoją sytuację, zwłaszcza porażką z Trans MF Landshut na własnym torze. W Bydgoszczy o przełamanie będzie niezwykle trudno.

Bogumił Burczyk
Bogumił Burczyk
Daniel Jeleniewski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Daniel Jeleniewski
Gdyby nie niespodziewane zwycięstwo z H. Skrzydlewska Orłem Zdunek Wybrzeże znalazłoby się w beznadziejnym położeniu. Podopieczni Eryka Jóźwiaka zajmują przedostanie miejsce w tabeli, bo jako jedyni obok ROW-u Rybnik wygrali tylko dwa spotkania.

W tym jedno ze znacznie osłabioną Arged Malesą Ostrów, która na samym początku meczu straciła dwóch zawodników.

Są w stanie ponownie zaskoczyć środowisko?

Należy więc się spodziewać, że zdeterminowani gdańszczanie spróbują postawić twarde warunki. Równie twarde, jakie nie tak dawno przy Sportowej 2 postawiło InvestHousePlus PSŻ Poznań. O zwycięstwo w Bydgoszczy Wybrzeżu będzie jednak niezmiernie trudno.

Zdaje się, że ważniejszym pojedynkiem dla zespołu znad morza będzie ten, który odbędzie się dwa dni później na ich domowym obiekcie, właśnie z drużyną Tomasza Bajerskiego.

ZOBACZ WIDEO: Kacper Woryna: Tor w Krośnie? Nie ma złych torów, tylko złe ustawienia

Domowy obóz może wyjść im na dobre

Z kolei Abramczyk Polonię czekają dwa ważne sprawdziany. Gospodarze staną przed szansą, żeby nabrać wiatru w żagle i zainkasować cztery punkty, gdyż kadra Krzysztofa Kanclerza i Jacka Woźniaka oba te pojedynki stoczy u siebie. Będzie to też świetna okazja, by niektórzy zawodnicy Gryfów do końca dogadali się ze sprzętem i poczuli domowy tor.

W kadrze Abramczyk Polonii nie brakuje żużlowców, którzy od początku sezonu nie zawodzą przy S 2. W tym gronie bez wątpienia należy umieścić przede wszystkim Wiktora Przyjemskiego i Daniela Jeleniewskiego. Obaj mają za sobą same dobre mecze, w których walnie przyczynili się do zwycięstw lokalnej drużyny.

Zabłysnęli za granicą

Coraz lepiej na motocyklu wygląda również Andreas Lyager. Za to w kratkę jeździ Szymon Szlauderbach, który jednak uskrzydlony niezłym występem w towarzyskim turnieju w niemieckim Gustrow (drugie miejsce, notabene tylko za Lyagerem), stanie przed szansą, by odjechać kolejne dobre zawody, co miało miejsce między innymi w meczu Abramczyk Polonii z ROW-em Rybnik (zdobył wtedy 10 punktów i bonus).

O przełamaniu marzy duet bydgoskich liderów, Kenneth Bjerre i David Bellego. Duńczyk po niezłych meczach w Zielonej Górze i Landshut, przeciwko PSŻ-owi zaprezentował się znacznie poniżej oczekiwań. Z kolei Francuz zupełnie zawiódł w Bawarii, a przy W 69 jeździł w kratkę.

W tej chwili jednak nie jest pewne, że Bellego wyjedzie we czwartek na tor. 30-latek w miniony piątek uczestniczył w groźnym wypadku podczas meczu ligi angielskiej, doznając wstrząśnienia mózgu. Jego występ stoi pod znakiem zapytania.

Weźmie odpowiedzialność za wynik drużyny?

Po przeciwnej stronie barykady bez wątpienia liczą na odrodzenie Michaela Jepsena Jensena. Doświadczony jeździec ma za sobą bardzo dobry start w eliminacjach do przyszłorocznego SGP rozegranych w Debreczynie. Duńczyk zdobył 13 punktów, bezproblemowo awansując do sierpniowego GP Challenge w szwedzkim Gislaved.

Wielu zawiodło, jak będzie tym razem?

Z kolei jednym z nieoczywistych liderów Wybrzeża może ponownie okazać się Daniel Kaczmarek. 26-letni żużlowiec wywalczył na Golęcinie dziewięć punktów z dwoma bonusami i właśnie dzięki niemu gdańszczanie nawiązali walkę ze Skorpionami.

Może za to martwić forma reszty kadry (z wyjątkiem Keynan Rew), która zaprezentowała się w przeważającej większości mizernie. To dotyczy Norberta Kościucha, wspomnianego wcześniej Jepsena Jensena i Nicolaia Klindta.

Dziwić może przede wszystkim niepowodzenie tego ostatniego. Niemniej Duńczyk przyzwyczaił już do tego, że ilekroć odwiedza Bydgoszcz, zawsze błyszczy na torze przy S2, mocno uprzykrzając życie miejscowej drużynie. Czy stanie się tak również tym razem, a jeśli, to czy to wystarczy, by sprawić kolejną sensację? Na pewno łatwo nie będzie.

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1. Daniel Kaczmarek
2. Nicolai Klindt
3. Norbert Kościuch
4. Keynan Rew (U24)
5. Michael Jepsen Jensen
6. Miłosz Wysocki
7. Seweryn Orgacki
8.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
9. Daniel Jeleniewski
10. Szymon Szlauderbach (U24)
11. Kenneth Bjerre
12.
13. Andreas Lyager
14. Wiktor Przyjemski
15. Olivier Buszkiewicz
16.

Sędzia: Bartosz Ignaszewski (Rybnik)
Komisarz Toru: Jacek Krzyżaniak
Przewodniczący Jury: Dariusz Cieślak
Komisarz Techniczny: Rafał Wojciechowski

Prognoza pogody (wg. yr.no):

Temperatura: 24°
Opady: 0.0 mm
Wiatr: 15 km/h (porywy do 50 km/h)

Początek spotkania: 18:00

Zobacz także:
-Kapitan Betard Sparty nie popada w euforię po zwycięskiej serii. "Najpoważniejsze ściganie dopiero nadejdzie"
Artiom Łaguta pomaga zawodnikowi ZOOleszcz GKM-u. "Jesteśmy w kontakcie"

Czy Abramczyk Polonia pokona Zdunek Wybrzeże Gdańsk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×