Żużel. Tony Rickardsson ambasadorem nowej inicjatywy Discovery. Poznaliśmy listę startową SGP4

W trzecią sobotę lipca w Malilli będziemy świadkami historycznego wydarzenia. Na szwedzkim torze odbędzie się pierwsza edycja FIM Speedway Grand Prix 4, która skierowana jest do zawodników w klasie 190cc.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Villads Pedersen WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Villads Pedersen
Działacze Discovery Sports Events przejmując prawa do organizacji Grand Prix zapowiadali, że mocno postawią na rozwój dyscypliny. Od początku podkreślali, że równie mocno zaangażują się w młodszych zawodników, co w gwiazdy światowego formatu.

Efektem tych słów była m.in. ubiegłoroczna organizacja mistrzostw świata w klasie 250cc jako imprezy SGP3. W tym roku postanowiono wykonać kolejny krok i powołano rozgrywki SGP4, które będą odbywały się na motocyklach o pojemności 190cc.

W tym celu wykorzystano doświadczenie Tony'ego Rickardssona. To właśnie on odpowiada za całość projektu. Zaprojektował motocykl, który po wielu miesiącach testów został zaakceptowany. Szwed nie ukrywa, że to ma być w przyszłości alternatywa dla mini żużla, bowiem w zależności od regionu młodzież ściga się na różnych pojemnościach: 85cc, 125cc czy nawet i 140cc.

ZOBACZ WIDEO: Nicki Pedersen sprzedał jeden z najlepszych silników. Wyjaśnia powody

- Do tej pory w wielu przypadkach rozpoczęcie przygody z żużlem było niemożliwe, jeśli nie miałeś rodzica, który byłby w stanie złożyć sprzęt. Teraz każdy będzie mógł pójść do sklepu albo dokonać zamówienia przez internet. Gotowy motocykl dostanie pod drzwi - mówił Rickardsson w jednym z materiałów prasowych.

Atutem takiego motocykla ma być bardzo niska cena, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ. Pierwszy turniej odbędzie się już w kolejną sobotę, 15 lipca w szwedzkiej Malilli. Miejscem zmagań będzie tor Skrotfrag Arena.

W piątek poznaliśmy listę startową imprezy. Z racji, że wszyscy zawodnicy wystartują na sprzęcie dostarczonym przez promotora, trudno wskazać faworyta. Na pewno warto jednak podkreślić, że ujrzymy na torze m.in. mistrza Europy w mini żużlu, Villadsa Pedersena, Niklasa Bagera - piątego zawodnika niedawnego turnieju Golden Boy Trophy pamięci Zenona Plecha, a także reprezentantów m.in. Argentyny, Ukrainy, Francji, Rumunii czy Stanów Zjednoczonych.

Lista startowa SGP4:
1. Villads Pedersen (Dania)
2. Augustin Kreder (Argentyna)
3. Lustiuk Zakhar (Ukraina)
4. Oliver Bovingdon (Wielka Brytania)
5. Elias Jamil (Dania)
6. Arvid Bjoerkeroth (Szwecja)
7. Niklas Bager (Dania)
8. Cooper Antone (Australia)
9. Boris Charbonnier (Francja)
10. Niko Hatva (Finlandia)
11. Karel Prusa (Czechy)
12. Jesper Kvarnstroem (Szwecja)
13. Damian Andre (Rumunia)
14. Thies Schweer (Niemcy)
15. Kobi Canning (Australia)
16. Kensei Matsudaira (USA)
17. Otto Autere (Szwecja)
18. Oscar Kull (Szwecja)

Czytaj także: Po tych słowach na rywali Betard Sparty Wrocław padł blady strach! Tym zaskoczyła ich Betard Sparta. Trener Tauron Włókniarza zabrał głos ws. toru

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy kojarzysz któregokolwiek uczestnika SGP4?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×