Żużel. Darcy Ward z wizytą na stadionie im. Alfreda Smoczyka. Konkretny cel przyjazdu Australijczyka

Darcy Ward przybył do Europy i bierze udział w Drużynowym Pucharze Świata w roli doradcy oraz gwiazdy sponsora, Monster Energy. Znalazł też on czas dla swoich rodaków, by pomóc im podnieść swoje umiejętności.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Darcy Ward Materiały prasowe / Judy Mackay / Na zdjęciu: Darcy Ward
Choć kariera Darcy'ego Warda została brutalnie przerwana upadkiem w meczu ligowym w Zielonej Górze, to Australijczyk nie obraził się na sport, który zabrał mu zdrowie i marzenia. Były mistrz świata juniorów w ojczyźnie organizuje swoje wydarzenia skierowane do młodych rodaków, a teraz zaprosił ich na trening do Leszna.

Ward przybył do Polski za sprawą Drużynowego Pucharu Świata. Towarzyszył Australijczykom w parku maszyn we Wrocławiu podczas półfinału, ale znalazł też czas na to, aby zawitać do Leszna.

Tam spotkał się z zawodnikami ścigającymi się w polskich ligach i zorganizował im sesję treningową na której przekazywał wiele cennych porad i uwag, które mają zaprocentować w przyszłości. Nie zabrakło także młodzieży miejscowej Fogo Unii Leszno, zarówno tej ścigającej się już na motocyklach o pojemności 500cc, jak i młodszych adeptów z dwieściepięćdziesiątek.

Pod okiem Warda oraz Romana Jankowskiego na obiekcie im. Alfreda Smoczyka treningowe kółka kręcili: Maurice Brown oraz Tate Zischke (Duda Development Ciesiółka Auto Group Unia Leszno), Fraser Bowes (Motor Lublin), Mitchell Cluff (Tauron U24 Włókniarz Częstochowa). Na torze prezentowali się także Nazar Parnicki, czy Hubert Jabłoński, ale Ward najwięcej uwagi skupiał na swoich rodakach.

W tym miejscu warto przypomnieć, że zimą powstał film dokumentalny o Darcym Wardzie. Jego autorem jest Polak, Marcin Musiał. W dokumencie nie brakuje mocnych i zaskakujących wypowiedzi. Film można obejrzeć klikając TUTAJ.

Czytaj także:
Juniorzy ZOOleszcz GKM-u zarobili dla klubu sześć milionów złotych!
Anders Thomsen mógł opuścić Stal Gorzów! Duńczyk otwarcie o negocjacjach

ZOBACZ WIDEO: Kto pracodawcą Barona w przyszłym sezonie? Marek Cieślak podał zaskakujący typ


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×