Żużel. Sypnęło zatwierdzeniami zawodników. Nowe twarze w kadrach Motoru, ROW-u i obu Kolejarzach

W piątkowe popołudnie Główna Komisja Sportu Żużlowego zatwierdziła kolejnych zawodników do startów w sezonie 2023. Nowe twarze zyskały cztery kluby - jeden z PGE Ekstraligi, jeden z 1. Ligi oraz dwa z 2. Ligi.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Claus Vissing / Claus Vissing
Główna Komisja Sportu Żużlowego w piątek poinformowała o zatwierdzeniu przynależności klubowej czterem zawodnikom. Jeden z nich od 11 sierpnia może występować w PGE Ekstralidze w barwach Platinum Motoru Lublin, a jest nim wychowanek Koziołków, Bartosz Jaworski.

Junior jest również uprawniony do jazdy w U24 Ekstralidze, ale szansy na razie się nie doczekał.

Nowego zawodnika ma także ROW Rybnik, który w piątek zgłosił do rozgrywek 1. Ligi Żużlowej Kamila Wieczorka, który w tym sezonie podjął się pracy w charakterze mechanika, a jeszcze w ubiegłym roku występował w rozgrywkach do 24. roku życia.

Nowe twarze pojawiają się także w OK Bedmet Kolejarzu Opole i Metalika Recycling Kolejarzu Rawicz. Ci pierwsi postanowili zakontraktować Clausa Vissinga, o czym mówiło się już od jakiegoś czasu. Duńczyk wcześniej związał się kontraktem warszawskim z częstochowskim Włókniarzem i do zespołu ze stolicy polskiej piosenki trafił w ramach wypożyczenia.

Rawiczanie z kolei odkurzyli nieco Marcina Nowaczyka, którego po raz ostatni w meczu ligowym oglądaliśmy w 2012 roku. Żużlowiec w kolejnym sezonie miał zrobić sobie tylko przerwę od czarnego sportu, ale ta z kilku miesięcy przedłużyła się do jedenastu lat.

Czytaj także:
To koniec polskiego klubu! "Przykro mi to mówić"
Drużyna spada, a on szybko zdecydował się, że zostaje. Wytłumaczył powód takiej decyzji

ZOBACZ WIDEO: Mała liczba treningów Wilków. To był powód spadku z PGE Ekstraligi?


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Claus Vissing będzie wartościowym wzmocnieniem opolan?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×