Żużel. Kraksa w Rzeszowie. Utalentowany junior z podejrzeniem złamania nogi!

Do groźnego upadku doszło w szóstym wyścigu piątkowego meczu 2. Ligi Żużlowej, który odbywa się w Rzeszowie. Na tor upadli Philip Hellstroem-Banegs i Franciszek Majewski. U utalentowanego młodego Polaka podejrzewa się kontuzję nogi.

TJ
Franciszek Majewski w barwach Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Franciszek Majewski w barwach Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz
Po pięciu wyścigach Texom Stal Rzeszów gromił Metalika Recycling Kolejarza Rawicz, prowadząc 25:5. Nie było to nic nadzwyczajnego mimo niecodziennego wyniku, bo spodziewano się, że to gospodarze zaległego spotkania 12. rundy 2. Ligi Żużlowej, bardzo wysoko wygrają z outsiderem tego szczebla. Wszak goście jeżdżą już od pewnego czasu w mocno rezerwowym składzie.

W szóstej odsłonie wieczoru przy Hetmańskiej zapowiadało się, że będzie 3:3, za sprawą wygranej Franciszek Majewskiego, który jako jedyny tak naprawdę nawiązywał walkę z miejscowymi. Utalentowany junior prowadził, broniąc się przed Philipem Hellstroemem-Baengsem i Bartoszem Curzytkiem.

Na ostatnim okrążeniu jadący ofensywnie Curzytek wyprzedził Majewskiego, ale zarazem poszerzył nieco tor jazdy koledze z pary. Ten zderzył się z rywalem z Rawicza i obaj zanotowali upadek. Hellstroem-Baengs o własnych siłach podniósł się z toru i to on został wykluczony (wyniki tego biegu zaliczono z momentu upadku). Majewski nie miał tyle szczęścia, opuszczając owal na noszach w karetce.

Po chwili przekazano komunikat, że 16-latek jest niezdolny do dalszej jazdy w tym meczu. Nasze źródła donoszą, że u utalentowanego żużlowca, który wzbudza zainteresowanie klubów z wyższych lig, podejrzewa się złamanie nogi.

Relacja tekstowa z tego spotkania, które trwa, po kliknięciu w panel poniżej:
Texom Stal Rzeszów
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz
70:19 Bieg .

Relacja Live

CZYTAJ WIĘCEJ:
Gwiazdy PGE Ekstraligi zawitają do Piły. Znamy pierwsze szczegóły
Canal+ wywalczy odszkodowanie? "Wszystko jest w umowach"

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×