Żużel. Junior GKM-u i Sparty może przypieczętować triumf w cyklu. Ciekawe mecze na Wyspach

W poniedziałek czeka nas spora dawka żużla - zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii. W naszym kraju odbędą się imprezy do 21. roku życia, z kolei na Wyspach kolejne mecze SGB Premiership.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Kevin Małkiewicz WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Kevin Małkiewicz
U-24 Ekstraliga Enea Stal Gorzów vs. Orlen Cellfast Wilki Krosno, godz. 17

Starcie wicelidera z liderem rozgrywek i kto wie, czy nie dwóch finalistów U24 Ekstraligi w sezonie 2023. Ekipa z Podkarpacia jest już pewna udziału w konfrontacji wieńczącej rozgrywki najważniejszym dwumeczem, z kolei gorzowianie wciąż muszą o to miejsce powalczyć. Będzie to dobra okazja, by się sprawdzić na tle niepokonanych podopiecznych Ireneusza Kwiecińskiego i Janusza Stachyry.

Enea Stal Gorzów
Orlen Cellfast Wilki Krosno
49:41 Bieg .

Relacja Live

U24 Beckhoff Sparta Wrocław vs. Tauron U24 Włókniarz Częstochowa, godz. 17

Konfrontacja dwóch zespołów z dołu tabeli, bo ostatnia w tabeli Sparta, która nie wywalczyła jeszcze nawet punktu, zmierzy się z siódmym Tauron Włókniarzem. Dla obu teamów mecz o nic, do odjechania, choć na pewno młodym Lwom przyda się zapoznanie z wrocławskim torem, bo może się zdarzyć, że pojadą tam w meczu decydującym o medalu.

U24 Beckhoff Sparta Wrocław
Tauron U24 Włókniarz Częstochowa
46:44 Bieg .

Relacja Live

***
Nice Cup - Grudziądz, godz. 16:30

To będzie przedostatni przystanek dla młodych zawodników rywalizujących w rozgrywkach Nice Cup i ważny moment dla reprezentanta gospodarzy, Kevina Małkiewicza. Zawodnik GKM-u po sześciu rundach ma 81 punktów i siedemnaście oczek przewagi nad drugim Mikołajem Czaplą. Dobry wynik na obiekcie przy ul. Hallera może mu zapewnić triumf w klasyfikacji generalnej już przed zawodami na Motoarenie im. Mariana Rosego, które zaplanowano za niespełna miesiąc, bo 19 września. W walce o podium są jeszcze Jan Przanowski (59 pkt), Olivier Buszkiewicz (56) i w Filip Seniuk (49).
VII runda Nice Cup w Grudziądzu

Zakończony

  • 14
  • 12
  • 12

Relacja Live


***
Premiership 
Wolverhampton Wolves vs. Ipswich Witches, godz. 20:30

Wicelider podejmie u siebie czwartą ekipę, co już zwiastuje nam bardzo dużo emocji. Wilki z Wolverhampton mają cztery punkty więcej od rywala z Ipswich, ale i trzy mecze mniej, wobec czego w perspektywie nawet i sześć oczek do powiększenia. W poniedziałek drużyna z Monmore Green ma szansę wykonać kolejny krok, by umocnić się na drugiej pozycji, co przybliży ich ku fazie play-off. Wiedźmy też są w walce o to, by do nich awansować, ale i większą presję stwarza fakt, że jeden punkt dzieli ich od tego, by z TOP cztery wypaść.

Wolverhampton Wolves
Ipswich Witches
46:44 Bieg .

Relacja Live

Peterborough Panthers vs. Sheffield Tigers, godz. 20:30

Pantery nie mogą się pozbierać w tym sezonie. Reprezentanci Peterborough Panthers wywalczyli zaledwie pięć punktów i od dłuższego czasu nie mogą tego dorobku powiększyć. Wątpliwe, by udało się to też w poniedziałek, bo przyjeżdżają Tygrysy wzmocnione Tai'em Woffindenem. Różnica na papierze jest kolosalna. Tak jak i dorobek punktowy, który wynosi jedenaście oczek różnicy. Za kilkanaście godzin może to być już trzynaście.

Peterborough Panthers
Sheffield Tigers
53:37 Bieg .

Relacja Live


Belle Vue Aces vs. Kings Lynn Stars, godz. 20:30

Przedostatnia w tabeli drużyna Gwiazd z King's Lynn uda się na National Speedway Stadium, co zwiastuje nam konfrontację Dawida z Goliatem. Gospodarze jadą pewnie po finał - w 21 spotkaniach wywalczyli 38 punktów, co oznacza, że przegrali tylko sześć razy. Ich rywal aż piętnaście razy musiał uznawać wyższość rywala... wygrywając tylko dwa mecze.

Belle Vue Aces
Kings Lynn Stars
57:27 Bieg .

Relacja Live

Czytaj także:
- Wrócił na tor po ponad 10 latach i odnowił licencję. Pojechał w meczu ligowym
- Ma 23 lata i ogromne problemy z płynną jazdą. Trener tłumaczy jego zakontraktowanie

ZOBACZ WIDEO: Żużel. Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Pawlicki, Zengota, Kępa i Chomski


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×