Żużlowy czwartek. Młodzieżowcy przenoszą się do Tarnowa. Ciekawe mecze na Wyspach

W czwartkowe popołudnie na polskich torach motocykle zawarczą w tylko jednym miejscu. W Tarnowie odbędzie się 10. turniej Zaplecza Kadry Juniorów. Oprócz tego czekają nas dwa mecze w SGB Premiership.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Antoni Mencel WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Antoni Mencel
Zaplecze Kadry Juniorów - Tarnów, godz. 17

Rywalizacja w Mościcach będzie drugim dniem zgrupowania na południowym-wschodzie naszego kraju. W środę juniorzy spotkali się w Rzeszowie, gdzie dosyć niespodziewanie wygrał Wiktor Rafalski. Niewykluczone, że po tym udanym występie reprezentant GKM-u Grudziądz otrzyma szansę również i tym razem.

W klasyfikacji generalnej bez zmian. Nadal prowadzi Antoni Mencel, choć po jego bardzo słabym występie w środowe popołudnie przewaga nad Jakubem Krawczykiem stopniała z dziewięciu punktów do dwóch. O utrzymanie trzeciej lokaty powalczy Kacper Łobodziński (71 punktów).

Lista startowa: 1. Jan Heleniak, 2. nominacja PZM, 3. Hubert Jabłoński 4, Kacper Halkiewicz, 5. Szymon Bańdur, 6. Jan Przanowski, 7. Sebastian Szostak, 8. Antoni Mencel, 9. Jakub Krawczyk, 10. Bartosz Bańbor, 11. Piotr Świercz, 12. Krzysztof Lewandowski, 13. Oskar Hurysz, 14. Kajetan Kupiec, 15. Kacper Łobodziński, 16. Maksym Borowiak

ZOBACZ WIDEO: Trzy transfery Falubazu. Wtedy jechaliby o coś więcej niż utrzymanie?!

Premiership 
Sheffield Tigers vs. Wolverhampton Wolves, godz. 20:30

Wszystko wskazuje na to, że dla obu drużyn będzie to sprawdzian przed... półfinałami. Simon Stead cytowany przez media klubowe potwierdza, że najpewniej to właśnie z nimi Wilki spotkają się w półfinale, co będzie takim wydarzeniem po raz drugi z rzędu. Gospodarze ponownie bez Taia Woffindena, który opuścił już szpital, ale na razie nie ma mowy o tym, by wsiadał na motocykl.

Stead zdecydował się na wariant z zastępstwem zawodnika, by dać swoim podopiecznym większą liczbę startów, co może być ważne przed najważniejszymi meczami sezonu. Goście w swoim optymalnym zestawieniu.

Tigers: 1. Tai Woffinden (z/z), 2. Kyle Howarth, 3. Chris Holder, 4. Josh Pickering, 5. Tobiasz Musielak, 6. Claus Vissing, 7. Jason Edwards

Wolves: 1. Sam Masters, 2. Steve Worrall, 3. Luke Becker, 4. Rory Schlein, 5. Ryan Douglas, 6. Zach Cook, 7. Leon Flint

Peterborough Panthers vs. Leicester Lions, godz. 20:30

Zespół Panter czeka na potwierdzenie tego, czy w czwartek pojedzie w pełnym składzie. Nielsa Kristiana Iversena zabrakło w poniedziałek na torze, ale we wtorek ścigał się w lidze szwedzkiej. Przynajmniej na razie jest w zestawieniu Roba Lyona, ale ten zapobiegawczo przesunął go pod inny numer startowy. Ma to być zabezpieczenie, gdyby była konieczna wymiana doświadczonego seniora na inne ogniwo. Zastępstwo zawodnika widnieje również przy nazwisku Richie Worralla, którego występ w Peterborough nie jest wcale taki pewny. Zawodnik miał popaść w lekkie problemy, ale nie wydano żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Panthers: 1. Artiom Łaguta, 2. Niels K. Iversen, 3. Wadim Tarasienko, 4. Ben Basso, 5. Chris Harris, 6. Ben Cook, 7. Jordan Jenkins

Lions: 1. Max Fricke, 2. Justin Sedgmen, 3. Lewis Kerr, 4. Richie Worrall (z/z), 5. Richard Lawson, 6. Jake Allen, 7. Drew Kemp

Czytaj także:
Ma na stole oferty z PGE Ekstraligi. "Na pewno czuje się na siłach"
Szczere wyznanie Marka Cieślaka. "Przeszkadza mi moje nazwisko"

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Antoni Mencel straci w czwartek prowadzenie w ZKJ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×