Żużel. Cellfast Wilki Krosno pochwaliły się transferem. Kandydat na lidera zespołu

Cellfast Wilki Krosno kontynuują proces budowy składu na sezon 2024. Działacze z Podkarpacia, którym zależy na szybkim powrocie do PGE Ekstraligi, pozyskali właśnie czołowego jeźdźca 1. Ligi Żużlowej.

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Dimitri Berge na prowadzeniu WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Dimitri Berge na prowadzeniu
Kadra Cellfast Wilków Krosno na sezon 2024 nabiera coraz poważniejszych kształtów. Jeszcze w trakcie trwania tegorocznej kampanii klub ogłosił przedłużenie współpracy z Vaclavem Milikiem, po czym pochwalono się prekontraktem z Norbertem Krakowiakiem. W klubie w roli zawodnika U24 ma pozostać również Marko Lewiszyn.

Natomiast w piątkowy poranek podano do wiadomości publicznej, że na Podkarpacie w przyszłym roku zawita Dimitri Berge. Francuz w tym roku ścigał się dla Trans MF Landshut Devils i niedawno informował, że nie pozostanie w niemieckim klubie. Później stało się też jasne, że ekipy z Landshut w sezonie 2024 nie zobaczymy w 1. Lidze Żużlowej w obliczu zmian regulaminowych.

Berge to bez wątpienia kandydat na lidera Cellfast Wilków Krosno w sezonie 2024. Obecnie francuski żużlowiec może się pochwalić jedenastą średnią biegową w 1. LŻ. Wynosi ona 2,012. Gorszymi wynikami od Berge mogą pochwalić się chociażby Tobiasz Musielak czy Grzegorz Walasek.

ZOBACZ WIDEO: Bewley i Łaguta to za mało. Platinum Motor Lublin trzyma złoto jedną ręką

Transfer Berge oznacza, że Cellfast Wilki Krosno mają oficjalnie zajęte cztery z pięciu pozycji w wyjściowym składzie. Jednak w najbliższych tygodniach należy się spodziewać kolejnych ruchów krośnian. Jak już informowaliśmy w WP SportoweFakty, działacze planują wzmocnić formację U24 poprzez osobę Jonas Seiferta-Salka.

Ponadto klub z Podkarpacia potrzebuje jeszcze jednego krajowego zawodnika, aby wypełnić regulaminowy limit związany z obecnością dwóch polskich seniorów w składzie. W tym przypadku kandydatem do wzmocnienia drużyny jest Patryk Wojdyło. Dla wychowanka rzeszowskiej Stali byłby to powrót do Krosna po dwuletniej przerwie.

Cellfast Wilki Krosno mają też ważne kontrakty z juniorami - Krzysztofem Sadurskim, Szymonem Bańdurem i Piotrem Świerczem.

Czytaj także:
- Zapadła decyzja ws. "dzikiej karty". Wiemy, kto pojedzie w Toruniu
- Opony odpowiedzialne za wypadki? Polacy są gotowi stworzyć własny motocykl

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Dimitri Berge okaże się liderem Cellfast Wilków Krosno?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×