Żużel. Siódemka finałów PGE Ekstraligi. Sajfutdinow i Hampel liderami pełną gębą

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Jarosław Hampel na prowadzeniu
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Jarosław Hampel na prowadzeniu
zdjęcie autora artykułu

Decydujące o medalach spotkania miały swoich bohaterów, którzy walnie przyczynili się do sukcesów swoich drużyn. W pierwszej kolejności nie można nie wspomnieć o świętujących: złoto Jarosławie Hampelu oraz brąz Emilu Sajfutdinowie.

Siódemka finałów PGE Ekstraligi:

Emil Sajfutdinow (For Nature Solutions KS Apator Toruń) - 25+1 pkt. Gigant na Motoarenie, na której zakończył ligowe ściganie w tym roku, mając na koncie aż dwanaście z rzędu wygranych indywidualnie biegów. W rewanżu o brązowy medal też pokazał, że był w tym roku prawdziwą gwiazdą ligi i bezapelacyjnym liderem brązowych na koniec Aniołów.

Jarosław Hampel (Platinum Motor Lublin) - 20+2 pkt. "Mr. Play-Off" ma się świetnie, choć przecież jego PESEL wskazuje już, że ma za sobą 41. urodziny. Do dziewiątego złotego medalu w karierze ligowej mknął jako lider mistrzowskiej drużyny, potwierdzając, że decydująca część tegorocznego ligowego sezonu należała do niego. Odchodzi z Lublina jako prawdziwy mistrz.

Robert Lambert (For Nature Solutions KS Apator Toruń) - 22 pkt. Bardzo zależało mu, by zrehabilitować się za nieudane występy w półfinale. Udało mu się, bo przeciwko rywalowi z Częstochowy we wszystkich niemal biegach to był ten Lambert, którego w Toruniu się uwielbia. Najważniejsze dla niego i zespołu, że był skuteczny i pewny w swoich poczynaniach.

Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin) - 19 pkt. Spotkania o tytuł, jego pierwszy w seniorskiej karierze, odbyły się między turniejami Grand Prix, a wiadomo, w jakim nastroju opuszczał ponad tydzień temu duńskie Vojens. Na torze nie był aż tak zabójczo skuteczny i szybki, jak przez niemal całą kampanię, jednakże nie można też powiedzieć, że jeździł poniżej możliwości. Był po prostu w drużynie, która była kompletna i z której wyróżnić można każdego.

Daniel Bewley (Betard Sparta Wrocław) - 25 pkt. Rewanżowy mecz o złoto nie był w jego wykonaniu zbyt błyskotliwy, za to jego wyczyny z Lublina jawiły się jako wprost znakomite. Brytyjczyk czuł się na tamtejszym owalu jak ryba w wodzie i głównie on uchronił Spartan od wyższej porażki w pierwszej potyczce o mistrzostwo kraju.   ZOBACZ WIDEO: Emil Sajfutdinow mówi o pożyczaniu silników

Bartosz Bańbor (Platinum Motor Lublin) - 10+1 pkt. Progres 16-latka widoczny jest gołym okiem. Przeszedł drogę od bycia trzecim juniorem do bycia drugim i to już bezdyskusyjnie. Oprócz wyników zgadzała się sama jazda tego zawodnika, który jak "stary wyga" walczył ze znacznie bardziej utytułowanymi i doświadczonymi rywalami.

Kajetan Kupiec (Tauron Włókniarz Częstochowa) - 10+1 pkt. Wyróżniamy jednego zawodnika ze strony czwartej drużyny tego sezonu. Wychowanek Lwów pojechał sześć razy w dwumeczu przeciwko torunianom i każdy z tych biegów kończył na punktowanym miejscu. Nie poniósł ani jednej porażki z młodzieżowcami zespołu przeciwnego.

***

Powyższe zestawienie jest wyborem najlepszych siedmiu zawodników danego etapu w PGE Ekstralidze. Są oni wybierani zgodnie z obowiązującym regulaminem (w składzie zawodnik do lat 24 oraz minimum czterech Polaków - w tym dwóch juniorów).

CZYTAJ WIĘCEJ: Drugie mistrzostwo Motoru Lublin! Tabela medalowa wszech czasów DMP Oficjalnie: Jarosław Hampel zmienia klub. Kapitan opuszcza Motor Lublin

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy w 2024 roku Emil Sajfutdinow ponownie wykręci średnią biegową w PGE Ekstralidze powyżej poziomu 2,400?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)