Żużel. Oficjalnie: Jarosław Hampel zmienia klub. Kapitan opuszcza Platinum Motor

Platinum Motor Lublin w niedzielę obronił tytuł Drużynowego Mistrza Polski, a chwilę później prezes klubu Jakub Kępa potwierdził w Magazynie PGE Ekstraligi w Canal+, że z drużyny odchodzi Jarosław Hampel.

Michał Mielnik
Michał Mielnik
Jarosław Hampel WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Jarosław Hampel
- Bardzo nad tym ubolewam. Wiadomo, że te rozmowy odbywają się wcześniej. Nie mówię tu o Jarku, ale inni zawodnicy dostają oferty, a ja musiałem podjąć decyzję wcześniej. To była najcięższa decyzja, jaką musiałem podjąć. Rozstajemy się w dobrych relacjach. [...] Mam nadzieję, że Jarek zakończy karierę w Motorze i nasze drogi się kiedyś zejdą. Życzę mu takiej formy w przyszłym sezonie, jak w play-offach - powiedział Jakub Kępa.

- Cieszę się, że przez cztery lata byłem częścią tak fantastycznej drużyny. Ogromne dzięki, bo z każdym meczem, sezonem, to była dla mnie wielka radość być częścią Motoru - dodał Jarosław Hampel.

W 2020 roku Jarosław Hampel związany był kontraktem z Fogo Unią Leszno. Jednak tuż przed startem rozgrywek PGE Ekstraligi okazało się, że nie ma dla niego miejsca w składzie. Wtedy pomocną rękę wyciągnął Jakub Kępa, prezes Platinum Motoru Lublin.

ZOBACZ WIDEO: Czy kluby płacą zawodnikom? Krzysztof Cegielski zabrał głos

Jarosław Hampel z miejsca stał się krajowym liderem lubelskiego klubu. W swoim pierwszym sezonie wykręcił średnią biegopunktową równą 1.848 i stał się jednym z ulubieńców publiczności.

W 2022 roku zdobył swój ósmy złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski z piątym kolejnym klubem w swojej karierze. W kolejnym sezonie został kapitanem Motoru, a na torze spisywał się bardzo dobrze, szczególnie pod koniec sezonu. Świadczy o tym fakt, że miał najlepszą średnią biegopunktową od 2017 roku.

Jednak sezon w 2023 roku był ostatnim dla niego w barwach Platinum Motoru Lublin. W związku z tym, że wiek juniora kończy Mateusz Cierniak, a zawodnikiem U24 nie będzie już Dominik Kubera, jeden z zawodników musiał odejść z drużyny. Wybór padł na Hampela. Jego nowym pracodawcą ma być Enea Falubaz Zielona Góra.

Zobacz także:
Szykuje się zmiana dotycząca zagranicznych juniorów
Morris zabrał głos po dyskwalifikacji Zmarzlika. Kuriozalne słowa Brytyjczyka

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy jesteś zaskoczony/a odejściem Jarosława Hampela z Motoru?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×