Żużel. Zdunek Wybrzeże rozpoczęło budowę składu na nowy sezon. Ma pierwszego seniora!

Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma pierwszego seniora na sezon 2024. Kontraktem z tym zespołem ponownie zwiąże się dotychczasowy kapitan - Nicolai Klindt, który pokazał się z dobrej strony w tegorocznych rozgrywkach 1. Ligi.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Nicolai Klindt WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Nicolai Klindt
Dla Nicolaia Klindta będzie to drugi rok w barwach Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Duńczyk dołączył do drużyny w poprzednim okresie transferowym i był na przełomie całego sezonu najlepszym zawodnikiem klubu znad morza. W 14 meczach osiągnął średnią biegową 2,110.

- Cieszę się na kolejny sezon w Gdańsku, bo im dłużej tu jestem, tym lepiej czuję się w Wybrzeżu. Najbliższe kilka tygodni muszę jeszcze nosić kołnierz ortopedyczny, natomiast po czym czasie będę mógł ruszyć z pełną rehabilitacją i rozpocząć przygotowania pod kątem następnego sezonu. Wiem, że mogę dać z siebie jeszcze więcej - powiedział Nicolai Klindt.

Klindt, który zakończył przedwcześnie sezon ze względu na upadek w ostatnim meczu rundy zasadniczej w Ostrowie Wielkopolskim, to pierwszy senior w kadrze Zdunek Wybrzeża Gdańsk na nowy sezon.

Ważny kontrakt ma też junior Miłosz Wysocki, a na swoją szansę w lidze czekają również wychowankowie klubu z Gdańska.

Zobacz także:
Szykuje się zmiana dotycząca zagranicznych juniorów
Morris zabrał głos po dyskwalifikacji Zmarzlika. Kuriozalne słowa Brytyjczyka

ZOBACZ WIDEO: Mamy duży problem z oponami? Cegielski rozmawiał z władzami żużla


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×