Żużel. Mocne uderzenie Cellfast Wilków. Mają kolejnego zawodnika na przyszły sezon!

Spadkowicz z PGE Ekstraligi zawarł porozumienie z kolejnym zawodnikiem. W przyszłym sezonie w drużynie Cellfast Wilków Krosno ścigać będzie się Jonas Seifert-Salk. Przed Duńczykiem ostatni sezon w kategorii U-24.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Jonas Seifert-Salk na prowadzeniu WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Jonas Seifert-Salk na prowadzeniu
Jonas Seifert-Salk przez ostatnie trzy sezony reprezentował PSŻ Poznań. W tym roku był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem U-24 na zapleczu PGE Ekstraligi (skuteczniejszy od niego jest tylko Luke Bekcer). Wykręcił średnią bieg. 1,986, co jest 13. wynikiem w rankingu najskuteczniejszych żużlowców 1. Ligi.

- Jest to kolejny punkt w strategii budowy młodej i perspektywicznej drużyny, której celem jest rozwój. Na bazie doświadczeń z ostatnich lat zdawaliśmy sobie sprawę z ogromnego znaczenia pozycji U24. Sięgamy po czołową postać ligi w tej formacji - komentuje Michał Finfa, menedżer Cellfast Wilków.

- Nie ukrywam, że miałem zapytania z wielu klubów. Wybrałem Krosno, bowiem podoba mi się skład tej drużyny. Czuję, że razem możemy sporo osiągnąć - podkreśla Seifert-Salk.

Na zdjęciu od lewej: Grzegorz Leśniak, Jonas Seifert-Salk, Michał Finfa Na zdjęciu od lewej: Grzegorz Leśniak, Jonas Seifert-Salk, Michał Finfa

Duńczyk to czwarty zawodnik, który zawarł prekontrakt z krośnieńskim klubem. Wcześniej uczynili to Vaclav Milik, Norbert Krakowiak (poprzednio PSŻ Poznań) i Dimitri Berge (poprzednio Landshut Devils). Ważne umowy na przyszły sezon posiadają również juniorzy - Szymon Bańdur, Piotr Świercz i Krzysztof Sadurski.

Do obsadzenia w drużynie Cellfast Wilków zostało jedno miejsce dla krajowego seniora. Najpoważniejszym kandydatem do zajęcia go jest w tej chwili Patryk Wojdyło.

Zobacz także:
Szykuje się zmiana dotycząca zagranicznych juniorów
Morris zabrał głos po dyskwalifikacji Zmarzlika. Kuriozalne słowa Brytyjczyka

ZOBACZ WIDEO: Czy kluby płacą zawodnikom? Krzysztof Cegielski zabrał głos


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy skład, który budują Cellfast Wilki, pozwoli skutecznie walczyć o powrót do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×