Żużel. Orzeł blisko zamknięcia składu! Będzie zaskakujący powrót?

H.Skrzydlewska Orzeł ma za sobą rozczarowujący sezon w 1. Lidze Żużlowej. Łodzianie do końca musieli drżeć o utrzymanie w niej. Wszystko wskazuje na to, że w kadrze tego zespołu dojdzie do ogromnych zmian.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Luke Becker WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Luke Becker
W tej chwili łodzianie są o krok od zamknięcia składu na nadchodzący sezon. Już wcześniej informowaliśmy, że blisko porozumienia z klubem są Oliver Berntzon i Benjamin Basso (zawodnik U24). Polskimi seniorami mają być z kolei Oskar Polis i Daniel Kaczmarek.

Kandydatów do zajęcia ostatniego miejsca w formacji seniorskiej było kilku. H.Skrzydlewska Orzeł prowadził nawet rozmowy z Nickim Pedersenem. Jedną z rozważanych opcji było także pozyskanie Kima Nilssona, ale wiele wskazuje na to, że kadrę zamknie żużlowiec, który jeszcze niedawno startował w Łodzi.

W tej chwili największe szanse na angaż w Orle ma bowiem Luke Becker. Amerykanin był jeszcze niedawno przymierzany do jazdy w Abramczyk Polonii, ale bydgoszczanie ostatecznie postawili na inne rozwiązania. Co ciekawe, Becker rozważał też przedłużenie o dwa lata kontraktu w Zielonej Górze i natychmiastowe wypożyczenie do innego zespołu, ale ten temat raczej nie jest już aktualny.

Jeśli Becker wróci do Orła, będzie to dość zaskakujący ruch. Zawodnik odchodził z Łodzi w nie najlepszej atmosferze. Kiedy wiązał się z Enea Falubazem Zielona Góra, to prezes Witold Skrzydlewski ostro krytykował menedżera żużlowca, Rafała Haja. Po tych wydarzeniach powrót Beckera do Łodzi wydawał się mały prawdopodobny, a teraz jest to bardzo realny scenariusz.

Dodajmy, że kadra łódzkiego zespołu na sezon 2024 wcale nie musi być zamknięta. Nadal możliwe jest bowiem pozostanie w klubie Tomasza Gapińskiego.

ZOBACZ WIDEO: Zmarzlik nie był sobą po Grand Prix? "Krew człowieka zalewa"

Zobacz także:
Wybrzeże rozpoczęło budowę składu
Polonia podpisała prekontrakt

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×