Żużel. Święto Tobiasza Musielaka. W Lesznie pojadą w jego turnieju jubileuszowym

W sobotnie popołudnie zakończenie sezonu 2023 w Lesznie. Na torze miejscowej Unii odbędzie się turniej towarzyski z okazji 15-lecia startów na żużlu wychowanka, Tobiasza Musielaka. Obsada zawodów prezentuje się doprawdy okazale.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Tobiasz Musielak WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak
Pierwotnie zawody miały odbyć się 7 października, ale niekorzystne prognozy pogody wymusiły na organizatorach zmianę terminu. Aura, jaka ma być w najbliższą sobotę, tym razem ma dopisać i zachęcić kibiców do przyjścia na Stadion im. Alfreda Smoczyka. Raz, że okazja jest wyjątkowa, dwa, że uznani zawodnicy znajdują w obsadzie, a trzy, że to ostatnie ściganie w tym roku w Lesznie. Przy okazji zwycięzca otrzyma puchar na 85-lecie KS Unii Leszno.

Tobiasz Musielak wraz z macierzystym klubem podjął się organizacji turnieju na 15-lecie startów na żużlu. Urodzony w 1993 roku żużlowiec rozpoczynał karierę w barwach Byków, z czasem stając się nawet kapitanem drużyny. W 2015 roku świętował z Unią złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Pierwszy rok startów w lidze zaliczył w 2010 w Kolejarzu Rawicz, by w Lesznie ścigać się w latach 2011-2016. Po odejściu rozpoczął podróż po klubach. Najpierw był ROW Rybnik (2017), potem Włókniarz Częstochowa (2018), Orzeł Łódź (2019), KS Apator Toruń (2020) i Wilki Krosno (2021-2022). Od tegorocznego sezonu reprezentuje Arged Malesę Ostrów, a jeszcze zaliczył po drodze epizod w GKM-e Grudziądz (2020 jako "gość").

ZOBACZ WIDEO: Rewelacyjna końcówka, ale i konieczność zmiany. Co czuje Hampel?

Choć od kilku dobrych lat Musielak nie ściga się w Unii, ma cały czas bardzo dobre relacje z klubem, a także kibicami. Postanowił więc zorganizować zawody o charakterze towarzyskim i zaprosić na nie byłych i obecnych jeźdźców leszczyńskich, a także kolegów z torów całej Polski i Europy. W sobotę na torze pojawią się m.in. Bartosz Smektała, Patryk Dudek, Grzegorz Walasek, Jakub Miśkowiak czy Jaimon Lidsey.

Głównego bohatera wydarzenia pod taśmą jednak zabraknie. Podczas wrześniowego meczu w Zielonej Górze, ostatniego ligowego w kończącym się sezonie, Musielak uległ groźnemu wypadkowi, w którym doznał kontuzji wieloodłamowego złamania kości piszczelowej.

Niemniej na liście uczestników widnieje nazwisko... Tobiasza Musielaka. Pierwszym rezerwowym będzie bowiem urodzony w 2006 roku młodzieżowiec Unii, który nazywa się tak samo jak jego starszy kolega (występuje pisownia z dopiskiem junior, imieniem Jakub lub z rzymską "dwójką"). Obydwaj nie są jednak ze sobą spokrewnieni. Łączy ich pasja do żużla i fakt, że obaj żużlowego abecadła zaczęli uczyć się w szkółce w Lesznie.

Lista startowa:

1. Grzegorz Walasek (Arged Malesa Ostrów)
2. Jakub Miśkowiak (Tauron Włókniarz Częstochowa)
3. Damian Ratajczak (Fogo Unia Leszno)
4. Antoni Mencel (Fogo Unia Leszno)
5. Damian Baliński (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz)
6. Jaimon Lidsey (Fogo Unia Leszno)
7. Szymon Szlauderbach (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
8. Mateusz Tonder (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź)
9. Tom Brennan (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź)
10. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
11. Patryk Dudek (For Nature Solutions KS Apator Toruń)
12. Olivier Berntzon (Arged Malesa Ostrów)
13. Nazar Parnicki (Fogo Unia Leszno)
14. Kacper Pludra (ZOOleszcz GKM Grudziądz)
15. Rohan Tungate (Enea Falubaz Zielona Góra)
16. Hubert Jabłoński (Fogo Unia Leszno)

17. Tobiasz Musielak jr (Fogo Unia Leszno)

Początek turnieju: godz. 17:30
Sędzia: Krzysztof Meyze
Relacja tekstowa LIVE na WP SportoweFakty -->

Prognoza pogody na sobotę (za: yr.no):
Temperatura: 16°C
Deszcz: 0.0 mm
Wiatr: 25 km/h

CZYTAJ WIĘCEJ:
PSŻ Poznań ma nowego zawodnika. "Z pewnością pokaże wolę walki"
Zawieszenie Jonassona dobiegło końca. Dostał pierwszą propozycję kontraktu

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy pamiętasz początki kariery Tobiasza Musielaka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×