Żużel. Rewolucja kadrowa w Ostrowie. Powrót mistrza świata

Arged Malesa Ostrów praktycznie zbudowała już skład na przyszłoroczne rozgrywki 1. Ligi Żużlowej. Ekipa Mariusza Staszewskiego przeszła ogromne przemeblowanie. Największym wydarzeniem jest powrót Chrisa Holdera.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Tobiasz Musielak WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak
Zostają: Tobiasz Musielak, Jakub Krawczyk, Tobiasz Potasznik, Gracjan Szostak, Sebastian Szostak.

Tylko pięciu zawodników z tegorocznego składu pozostanie w Arged Malesie Ostrów na nadchodzące rozgrywki. W tym gronie znalazł się zaledwie jeden senior - Tobiasz Musielak. 30-latek zakończył zmagania przedwcześnie. Podczas ćwierćfinałowego meczu w Rybniku doznał wieloodłamowego złamania kości piszczelowej.

W ekipie trenera Mariusza Staszewskiego pozostało tylko dwóch juniorów z doświadczeniem ligowym - Jakub Krawczyk i Sebastian Szostak. Obaj mogli liczyć na zainteresowanie ze strony klubów ekstraligowych, ale zdecydowali się pozostać w Ostrowie. W odwodzie pozostaną Gracjan Szostak i Tobiasz Potasznik.

ZOBACZ WIDEO: W Grand Prix jechał ze złamaną ręką. Ujawnia co stało się później

Przychodzą: Gleb Czugunow, Frederik Jakobsen, Chris Holder, Wiktor Jasiński.

W trakcie swojej kariery Chris Holder na poziomie 1. Ligi ścigał się tylko raz - w sezonie 2020, gdy był jeszcze zawodnikiem klubu z Torunia. Teraz ponownie pojedzie na zapleczu PGE Ekstraligi. Dla mistrza świata to powrót do Ostrowa po rocznej przerwie. Z jego przyjściem wiązane są spore nadzieje.

Ponadto ostrowianie wzmocnili się grudziądzkim duetem Gleb Czugunow - Frederik Jakobsen. Na pozycji U24 występować ma z kolei Wiktor Jasiński. Transferu tego ostatniego jeszcze jednak oficjalnie nie potwierdzono.

Odchodzą: Grzegorz Walasek, Oliver Berntzon, Matias Nielsen, Francis Gusts, Victor Palovaara, Jakub Poczta, Kacper Grzelak, Filip Seniuk.

Ostrowski zespół opuści cała plejada zawodników. Najważniejszymi z nich są Grzegorz Walasek i Oliver Berntzon, którzy barw Arged Malesy bronili odpowiednio przez pięć i trzy lata.

Kierownictwo biało-czerwonych zdecydowało się wypożyczyć aż trzech swoich wychowanków do innych klubów. Jakub Poczta i Kacper Grzelak pozostaną w 1. Lidze (do zespołów z Rzeszowa i Poznania). Filip Seniuk natomiast na ligowy debiut będzie miał szansę we Wrocławiu.

Braki: U24.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na pozycji U24 w barwach Arged Malesy ścigał się będzie Wiktor Jasiński. Transfer wychowanka Stali Gorzów obarczony jest jednak ryzykiem. Urodzonemu w 2000 roku zawodnikowi przytrafiały się co prawda dobre występy w PGE Ekstralidze, ale potrafił też rozczarowywać. Będzie na nim spoczywał spory ciężar.

Trener Mariusz Staszewski zadbał o to, aby jego wychowankowie mieli jak najwięcej jazdy, zwłaszcza w obliczu braku startów w U-24 Ekstralidze. Może to jednak okazać się problemem, gdy kontuzji dozna Jakub Krawczyk lub Sebastian Szostak. Wówczas będzie musiał postawić na któregoś z niedoświadczonych jeszcze juniorów.

Czytaj także:
Mówi wprost o tym, jak płacą kluby w Polsce. Szokujący rekord!
Świetne wieści dla żużla w Krakowie! Jeden z klubów chce tam mieć drugą drużynę

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Arged Malesa Ostrów awansuje do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×