Żużel. Hampel pożegnał się z Motorem Lublin. Padły wzruszające słowa

Jarosław Hampel trafił do Motoru Lublin w trakcie trwania sezonu 2020. Doświadczony żużlowiec przyczynił się do dwóch tytułów mistrzowskich "Koziołków". Ten rok był jednak dla Hampela ostatnim w klubie ze wschodniej ściany Polski.

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Bartosz Zmarzlik (z lewej) i Jarosław Hampel WP SportoweFakty / Michał Cheć / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik (z lewej) i Jarosław Hampel
Jarosław Hampel w sezonie 2020 nie miał miejsca w składzie Fogo Unii Leszno i dość niespodziewanie trafił do Platinum Motoru Lublin. Chyba nikt się wtedy nie spodziewał, że obie strony zaliczą tak udaną współpracę, która doprowadzi do dwukrotnego wygrania PGE Ekstraligi w latach 2022-2023.

41-letni żużlowiec miał spory wkład w ostatni złoty medal lubelskiej drużyny, ale też od pewnego czasu było jasne, że zabraknie dla niego miejsca w składzie Motoru na sezon 2024. Wszystko przez fakt, iż Dominik Kubera nie będzie już pełnił roli zawodnika U24, a do seniorskiej formacji wskoczy Mateusz Cierniak.

W niedzielę Hampel postanowił oficjalnie pożegnać się z kibicami, sponsorami i działaczami klubu z Lublina. "Nastał trudny dla nas moment, bo ogromnie zżyliśmy się z wami przez te cztery lata. Sprawiliście, że zarówno ja, jak i cały team, czuliśmy się częścią lubelskiej, żużlowej rodziny" - takimi słowami rozpoczął swój wpis doświadczony zawodnik.

ZOBACZ WIDEO: Bartosz Zmarzlik zdradził, co go napędza. "Wtedy czuję się wolnym człowiekiem"

"Chciałbym podziękować wam nie tylko za niesamowity doping, którym nieśliście mnie do zdobycia każdej 'trójki', ale i za nieocenione wsparcie w tych słabszych momentach. Jestem dumny, że mogłem być kapitanem tak wspaniałej drużyny" - dodał Hampel.

"Byliście z nami zawsze. W 2020 roku, gdy otarliśmy się o fazę play-off. W kolejnych latach, gdy trzykrotnie meldowaliśmy się w wielkim finale. I dzięki temu w 2022 roku sięgnęliśmy wspólnie po historyczne złoto, a rok później - ten sukces powtórzyliśmy. Dziękuję zarządowi, sztabowi szkoleniowemu i zawodnikom, że razem mogliśmy tworzyć tę piękną historię" - podsumował odchodzący zawodnik Platinum Motoru Lublin.

Hampel podkreślił, że w Lublinie "poznał wielu przyjaciół". W swoim pożegnalnym wpisie żużlowiec nie ujawnił nazwy nowego pracodawcy. Powszechnie wiadomo jednak, że wychowanek pilskiej Polonii trafi do Enea Falubazu Zielona Góra.

Czytaj także:
- Kolejny zagraniczny kontrakt Mateusza Cierniaka
- Ależ bomba od Motoru Lublin! Chodzi o Bartosza Zmarzlika

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Platinum Motor Lublin w sezonie 2024 obroni tytuł DMP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×