Żużel. W Świętochłowicach muszą jeszcze poczekać. Kolejny turniej odwołany

Miasto leżące w województwie śląskim od kilku lat walczy o powrót ligowego żużla. Jednym z etapów na drodze prowadzącej do ostatecznego celu jest organizacja zawodów. 11 listopada na Skałce im. Pawła Waloszka miała odbyć się 3. runda Pucharu MACEC

Mateusz Kmiecik
stadion Śląska Świętochłowice WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: stadion Śląska Świętochłowice
Niestety w środę klub poinformował o odwołaniu sobotniej imprezy. Nowa data nie jest jeszcze znana, choć nie wiadomo w ogóle, czy ostatecznie będzie ona podana, ponieważ aktualna pogoda coraz mniej pozwala na rozegranie żużlowych zawodów.

- Z powodu niekorzystnych prognoz pogody na sobotnie zawody MACEC na torze w Świętochłowicach zawody zostały odwołane. Wiemy, że niektórzy z Was chcieli przyjechać z daleka, stąd decyzja o odwołaniu podjęta została już na kilka dni przed zawodami. Nie chcemy narażać Was na dodatkowe koszty podróży. Więcej info pojawi się niebawem na stronie - przekazał na Facebooku Śląsk Świętochłowice.

Do tej pory rozegrano dwie rundy. Pierwsza z nich została rozegrana w Pardubicach w Czechach, a druga w rumuńskiej miejscowości Braiła. Jeśli nie udałoby się rozegrać ostatniego turnieju, to najlepszy w klasyfikacji generalnej okaże się Stanisław Melnyczuk z 27 punktami.

Drugą lokatę zajmie Jakub Valković, który zdobył 24 "oczka", a na najniższym stopniu podium, z 21 punktami na swoim koncie, stanie Jan Macek. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Sebastian Szostak. Ostrowianin wystąpił do tej pory w jednej rundzie i zainkasował 15 "oczek".