Żużel. Wszystko jasne. Jarosław Hampel zaprezentowany w nowym klubie!

Enea Falubaz Zielona Góra ogłaszanie składu na sezon 2024 rozpoczął od największej bomby. Do zespołu po kilku latach powraca Jarosław Hampel, który w przeszłości sięgał z nim po mistrzostwo Polski.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Jarosław Hampel Materiały prasowe / Dariusz Biczyński / Na zdjęciu: Jarosław Hampel
Enea Falubaz Zielona Góra zapowiedział kilka dni temu w mediach społecznościowych, że dziewiątego dnia okienka transferowego zaprezentuje skład, który powalczy w sezonie 2024 w PGE Ekstralidze.

Beniaminek nie zamierzał długo zwlekać z ogłaszaniem najważniejszych transferów. Już z samego rana poinformowano o kontrakcie Jarosława Hampela, który tym samym po kilku latach wraca do zespołu z Grodu Bachusa.

- Cieszę się, że jestem ponownie w Zielonej Górze. Bardzo lubię tor przy W69. To dla mnie jedno z ulubionych miejsc do ścigania. Zamierzamy tu wspólnie z drużyną walczyć o jak najlepsze wyniki - powiedział Jarosław Hampel, którego cytuje Biuro Prasowe Falubazu.

ZOBACZ WIDEO: Kubera z medalem w Grand Prix? Menadżer nie ma wątpliwości

Jarosław Hampel ostatnie lata spędził w Platinum Motorze Lublin. Do drużyny dołączył w czerwcu 2020 roku i został w niej na kolejne trzy lata. Zdobył w tym czasie m.in. dwa złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

Choć za Hampelem świetna końcówka sezonu 2023 i bardzo dobre występy w fazie play-off, to 41-latek już od jakiegoś czasu wiedział, że będzie musiał zmienić klub. Spowodowane to było faktem, że pod jeden z czterech podstawowych numerów wskoczy Dominik Kubera, który skończył starty w kategorii U24. Tym samym działacze musieli wybrać - Hampel albo Fredrik Lindgren. Padło na Szweda.

Dwukrotny indywidualny wicemistrz świata na brak ofert narzekać nie mógł. Nic dziwnego, że działacze Enea Falubazu nie ukrywają radości, że żużlowiec wybrał właśnie ich ofertę. - Jarek to niesamowicie doświadczony zawodnik, który wciąż jest głodny sukcesów. Dobrze mieć go ponownie po swojej stronie - powiedział dyrektor sportowy w zielonogórskim klubie Piotr Protasiewicz.

Hampel w barwach Falubazu występował w latach 2013-2017 i zdobył 716 punktów oraz 38 bonusów. Zielonogórzanie zdobyli w tamtym okresie dwa medale Drużynowych Mistrzostw Polski - złoty w 2013 oraz brązowy w 2016 roku.

- Wierzę w to, że Jarosław Hampel będzie silnym punktem naszej drużyny. On doskonale zna tor przy W69, ale równie dobrze radzi sobie na pozostałych ekstraligowych obiektach. Udowadniał to, chociażby w fazie play-off tegorocznego sezonu - powiedział Wojciech Domagała, przewodniczący Rady Nadzorczej ZKŻ SSA.

Czytaj także:
- Pochodząca z Rosji gwiazda ligi polskiej mówi o przemianie w życiu. Wpływ na to miała wojna w Ukrainie
- Mocno skomplikowali sytuację klubów i zawodników. Wystarczyło... jedno zdanie

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Jarosław Hampel osiągnie w przyszłym roku średnią minimum 2,2 pkt/bieg?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×