Żużel. Zawodnik Unii na podium ostatniej rundy cyklu Darcy'ego Warda. Znamy zwycięzców całej serii

W Banyo na przedmieściach Brisbane odbyła się piąta i ostatnia runda cyklu, organizowanego przez kontuzjowanego Darcy’ego Warda. W finalnej odsłonie triumfował Declan Kennedy, który w klasie 500cc zwyciężył również w całej serii.

Stanisław Wrona
Darcy Ward Materiały prasowe / Judy Mackay / Na zdjęciu: Darcy Ward
W turnieju głównym wzięło udział tym razem dziewięciu zawodników i w każdym z biegów ścigano się w trójkę. Po rundzie zasadniczej w finale zameldowali się Declan Kennedy, związany z Unią Leszno Tate Zischke oraz Jacob Hook. W finale B nie wystąpili zgłoszeni wcześniej Zaine Kennedy i Broc Hall, a ostatecznie najlepszy w nim okazał się Cordell Rogerson, pokonując Flynna Nicola, Reida Battyego oraz Bradleya Page’a.

W decydującej odsłonie dnia ponownie najlepszy był zwycięzca rundy zasadniczej, czyli Declan Kennedy. Za nim linię mety minął Tate Zischke, trzeci był Jacob Hook, który niedawno zwyciężył w mistrzostwach Nowej Południowej Walii do lat 21, a czwartą lokatę zajął Cordell Rogerson. Dodatkowo ścigano się również m.in. w klasie 250cc. Triumf w tej rywalizacji odniósł Jordy Loftus, a w wielkim finale za nim uplasowali się kolejno Viv Muddle, Anika Loftus oraz Lachlan Hawgood.

Piąta runda cyklu, organizowanego przez kontuzjowanego Darcy'ego Warda była jednocześnie ostatnią. W zmaganiach głównych w klasie 500cc w klasyfikacji generalnej triumfował sobotni zwycięzca Declan Kennedy, gromadząc łącznie 80 punktów. Drugie miejsce zajął Bradley Page (65), a na trzecim uplasował się Tate Zischke (49). W klasie 250cc najlepszy okazał się Jordy Loftus (78), drugi był Viv Muddle (57), a trzecia Anika Loftus (46). Najskuteczniejszy w zmaganiach klasie 125cc został natomiast Sonny Spurgin.

Sobotnie zawody zakończyły sezon na torze, zarządzanym przez Darcy’ego Warda. Kolejny rozpocznie się wielką dwudniową imprezą, z okazji 100-lecia speedwaya, zorganizowaną pod koniec grudnia. W niej odbędą się dwa turnieje - w sidecarach oraz na żużlu. Na początku stycznia z kolei na Mick Doohan Raceway odbędzie się pierwszy z pięciu finałów przyszłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Australii.

5. runda BRTS Darcy Ward Speedway Championship - Banyo, 11 listopada 2023:
1. Declan Kennedy - 14+6 (3,3,3,2,3) - 1. miejsce w finale A
2. Tate Zischke - 13+4 (3,2,3,3,2) - 2. miejsce w finale A
3. Jacob Hook - 12+2 (2,2,2,3,3) - 3. miejsce w finale A
4. Cordell Rogerson - 11+3+0 (3,1,1,3,3) - 1. miejsce w finale B + 4. miejsce w finale A