Żużel. Transfery obarczone ryzykiem. Arged Malesa przeszła rewolucję

Tobiasz Musielak to jedyny senior, z którym Arged Malesa Ostrów przedłużyła umowę. Drużyna Mariusza Staszewskiego zmieniła się nie do poznania, a część transferów wiąże się ze sporym ryzykiem.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Frederik Jakobsen WP SportoweFakty / Michał Krupa / Frederik Jakobsen
Podsumowanie okresu transferowego w wykonaniu Arged Malesy Ostrów oczami portalu WP SportoweFakty.

***

PLUSY

Powrót mistrza świata

W 2022 roku Chris Holder był zawodnikiem Arged Malesy. Choć z miejsca stał się liderem startującego w PGE Ekstralidze zespołu, nie dokonał cudu i ostrowianie z hukiem spadli na drugi poziom.

Teraz jednak okoliczności się zmieniły. Drużyna Mariusza Staszewskiego walczyć będzie nie o utrzymanie, a o awans i tym samym powrót do elity. Dotąd mistrz świata z 2012 roku na zapleczu startował tylko raz - w sezonie 2020. Uzyskał wtedy średnią na poziomie 2,300 pkt/bieg. W Ostrowie z pewnością liczą na powtórkę.

ZOBACZ WIDEO: To była tylko roczna przygoda. Dlaczego Krzysztof Kasprzak odszedł z Cellfast Wilków?

Formacja juniorska

Nie ulega wątpliwości, że ostrowianie dysponować będą jedną z silniejszych formacji młodzieżowych w całej Speedway 2 Ekstralidze. Jakub Krawczyk i Sebastian Szostak już w sezonie 2023 potrafili przesądzać o losach meczów. Zatrzymanie tej dwójki w Ostrowie uznano za duży sukces.

MINUSY

Spore niewiadome

Do ekipy z Ostrowa Wielkopolskiego w trakcie okienka transferowego dołączyli Frederik Jakobsen i Gleb Czugunow. Obaj ostatni sezon spędzili w Grudziądzu, gdzie spisywali się mocno w kratkę. Szczególnie Duńczyk jechał poniżej oczekiwań.

Ponadto na pozycji zawodnika do lat 24 Matiasa Nielsena zastąpi Wiktor Jasiński. Gorzowianin zbierał doświadczenie w PGE Ekstralidze. W sezonie 2023 wygrał 3 wyścigi, a 7 razy zajmował 2. miejsce. Cała trójka ma szansę poprawić swoje wyniki po zejściu do niższej ligi, ale ich pozyskanie wiąże się z ryzykiem.

Wąska ławka

W sezonie 2023 ostrowian dotknęła plaga kontuzji, która doprowadziła do wypożyczenia Francisa Gustsa. Również i teraz w klubie nie zdecydowano się na pozyskanie ewentualnych rezerwowych.

W przypadku urazu któregoś z zawodników w odwodzie pozostają jedynie absolutni debiutanci - Gracjan Szostak oraz Tobiasz Potasznik.

Czytaj także:
Kluby liczą na miliony. Wiadomo, ile realnie mogą dostać
Dlaczego Patryk Wojdyło nie został w Rybniku? Prezes ROW-u wyjaśnia

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Arged Malesa Ostrów awansuje do PGE Ekstraligi w sezonie 2024?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×