Żużel. Dlaczego Patryk Wojdyło nie został w Rybniku? Prezes ROW-u wyjaśnia

Patryk Wojdyło opuścił po sezonie 2023 ROW Rybnik i przeniósł się do Cellfast Wilków Krosno. Wielu kibiców uważa, że prezes Krzysztof Mrozek popełnił błąd. Szef klubu ma jednak na ten temat zupełnie inne zdanie.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Patryk Wojdyło WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Patryk Wojdyło
- Była presja opinii publicznej, żeby Patryk Wojdyło jeździł nadal w Rybniku, ale po wnikliwej i szczegółowej analizie doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie zbudować skład inaczej - mówi nam Krzysztof Mrozek.

Rybniczanie rozstali się z Patrykiem Wojdyło, a jego miejsce na pozycji U24 zajął Norick Bloedorn. Jeśli chodzi o polskich seniorów, to klub postawił na Jakuba Jamroga i Grzegorza Walaska.

- Trzeba pamiętać, że Patryk startował na pozycji U24, która jest ciut łatwiejsza. Wystarczy spojrzeć w tabelę biegową. Poza tym warto spojrzeć na ranking polskich seniorów w minionym sezonie. Jakub Jamróg i Grzegorz Walasek byli od niego znacznie wyżej. Nam zależało, żeby na każdej pozycji się wzmocnić i to zrobiliśmy - przekonuje Mrozek.

Szef rybnickiego klubu zdradził także, jak wyglądały rozmowy z 24 - latkiem. – Na początku sytuacja była taka, że Patryk chciał stosunkowo szybko załatwić temat kontraktu. Wtedy poprosiłem go o trochę cierpliwości. Mówiłem, że jedziemy przecież półfinały i finał. Gdy był już czas na rozmowy, to niby z nami negocjował, ale z różnych stron wiem, że trzy tygodnie wcześniej podpisał prekontrakt w Krośnie. To były zatem rozmowy po nic - zaznacza Mrozek.

- Dodam jednak, że Patryk jest fajnym zawodnikiem, ale brakuje u niego jeszcze regularności. Czasami ma takie wyścigi, że wyskoczy ze startu i jedzie daleko z przodu, by chwilę później przyjechać na końcu stawki w dużo słabszej obsadzi - podsumowuje prezes rybnickiej ekipy.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gośćmi: Jensen, Krużyński, Cegielski i Szymański
Zobacz także: Kołodziej musiał poddać się zabiegowi Kolejne nagranie od Patricka Hansena

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×